רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
10 2020

דונגהוא (אנימציה סינית), קיץ 2020

אני מרחיבה את אופקיי, ועוברת לאנימציה סינית – Donghua ולא רק אנימה יפני. ראיתי 2 סדרות, ושתיהן עדין באמצע הסיפור ושתיהן היו מאוד פופולריות כדי להפיק להן סדרות לא מצויירות, שהצליחו הרבה מעבר לסין.

Mo Dao Zu Shi
King’s Avatar

Mo Dao Zu Shi

דבר ראשון, והכי חשוב, זה זמין לצפיה ביוטיוב, והסדרה עדין לא נגמרה – ז”א נמצאים באמצע הסיפור, נגמרו 2 עונות (סה”כ 23 פרקים) ואמורה לצאת עונה שלישית בשנה הבאה.
זה הדבר הכי טוב שראיתי (וכנראה אראה) השנה, זה כ”כ טוב וחמוד! ויש שם מכות וזומבים ו-ghouls ורוחות וקסמים והכל.

זו סדרת xianxia – המקבילה הסינית לסיפורי קמלוט האירופאים. עולם פנטזיה היסטורי עם אלמנטים מהמיתולוגיה הסינית, אז יש רוחות רעות וטליסמנים, ואפשר להחזיר אנשים לחיים לאחר המוות (בערך – יותר כמו ghouls רוב הזמן).
הסיפור הראשון בסדרה הוא מהעבר, מתאר את השבטים בעולם, מספר קצת את ההיסטוריה של כל השבטים – לכל אחד ההתמחות שלו ובגדים בצבע שונה )זה חשוב בשביל להבדיל בין הדמויות). אחד השבטים נהיה חזק מידי ורוצה לשלוט בכל האחרים, אז כולם מתאגדים להלחם נגד הרעים במלחמה עקובה מדם. הדמויות והאיורים נראים מאוד חמודים, אז קצת הופתעתי מהאכזריות של הפרקים של המלחמה, שורפים והורגים כפרים שלמים כחלק מהמלחמה, אני עד עכשיו זוכרת את הפרקים האלה, זה היה כ”כ עצוב. בין כל המלחמות השבטיות, יש גם את הסיפורים של הגיבורים על איך הם נלחמים במפלצות ובזומבים, בשליטים מרשעים וזממנים נבלים.

הסיפור הוא לא לינארי, מתחיל מהאמצע, חוזר אחורה בזמן (הפלאשבק הראשון הוא משהו כמו 16 פרקים), וקצת קשה להכנס לזה בהתחלה כי זה בסינית ולכולם יש שניים או שלושה שמות ולוקח זמן להבין מי זה מי, אבל גם בלי 100% מההבנה הזו בהתחלה זה כבר מעניין! ותוך כדי סיפור הרקע לומדים את השמות אז זה כבר קל.
העלילה עושה עבודה טובה בלערב הרבה מהדמויות והשבטים – יש את מאבקי הכוחות הגדולים בין השבטים, ויש את הסיפורים של הדמויות הראשיות, ומה שקורה איתם בזמן כל הקרבות והמלחמות.

למה לראות:

 • יש קרבות
 • יש הרבה קרבות
 • כלי נגינה ככלי נשק – זה תמיד כיף! וטליסמנים וקסמים זה גם נחמד
 • יש מפלצות וזומבים
 • העלילה ממש טובה
 • כל הגיבורים חמודים ואני אוהבת את כולם
 • האנימציה מאוד יפה

ציון: 8888
כ”כ אהבתי את האנימציה אז כשגיליתי שיש גם סדרה אמיתית – ראיתי גם אותה (וגם היא חמודה מאוד) כך שאני כבר יודעת מה קורה בסוף, כי הסדרה הגיע לסוף הסיפור ובכ”ז אראה את העונה השלישית של האנימציה כשהיא תצא.

King’s Avatar

הסדרה מספרת על השחקנים במשחק הרשת הכי פופולרי בעולם – Glory. הגיבור הוא השחקן הכי טוב במשחק, ובפרק הראשון הוא נאלץ לעזוב את הצוות שלו (כי מישהו אחר יכול להיות שווה להם יותר כסף) ולהשאיר להם את הדמות ששיחק, שהיתה אחת הדמויות הכי חזקות במשחק. אז הוא מתחיל לעבוד בקפה אינטרנט ומתחיל את המשחק מההתחלה, וברור לכולם שהוא פרו-גיימר ולא סתם n00b דרגה 5 כמו הדמות שהוא מתחיל. הוא מצטרף לצוותים אחרים בשביל לקפוץ בדרגות מהר, אוסף כמה חברה חדשים לצוות שלו, וכולם משחקים בכיף.

כמו עם שאר הדברים של tencent אפשר לראות את זה ביוטיוב בחינם.

רוב העלילה היא על הגיבור, שלא הרבה אנשים מכירים אותו מחוץ למשחק, אז כל מי שמשחק איתו מבין שהוא פרו, אבל לא יודעים מי הוא. על האנשים החדשים אצלו בצוות ועל הקרבות בין הצוותים השונים. אין הרבה עלילה בתוך המשחק עצמו; הם מתקדמים בדרגות, קובעים שיאים, וכו’, די סטנדרטי, רוב העלילה היא באיך שהגיבור מביים את השחקנים האחרים בקרבות, היריבויות בין הצוותים, ואיך שאנשים מתחילים להבין מי הוא ורוצים למנוע ממנו לנצח וכו’.

התיאור שלי לא נשמע מספיק מעניין – אבל אל תאמינו למה שאני כותבת, זה אחלה. בעיקר ובעיקר אחרי Sword Art Online, הסדרה שהרסה לי סדרות על משחקים. הנה מה שטוב כאן, בניגור גמור ל-SAO:

 • יש הרבה דמויות עיקריות (וזה לא רק קיריטו). Ye Qiu הוא השחקן הראשי, ויש גם את כל הצוות שלו, והיריבים שלו מתקופתו המקצועית, וכו’
 • אין רומנטיקות לא קשורות. יש הרבה בנות בסדרה, וכולן שחקניות רציניות ולכולן יש תפקיד, הן לא שם רק בשביל לאהוב את הגיבור הראשי באופן לא הגיוני
 • סדרה על גיימרים זה די מגניב. מצד אחד יש קרבות והורגים הרבה מפלצות – אבל הכל במשחק, ואז כולם חוזרים הביתה לאכול צ’יפס יבש ולישון. זה חמוד, הכי ריאליטי שיש
 • הנשק של הגיבור הראשי זו מטריה מוזרה.

כמו MDZS, בגלל שזה היה פופולרי כ”כ יש לזה גם סדרה אמיתית שזמינה בנטפליקס וביוטיוב, אבל לא ראיתי (וכנראה לא אראה).


תגובתך
« »