רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
11  10 2020

כל הפרקים הראשונים

יש לי שיטה חדשה: לראות פרקים ראשונים של אנימה בקטגורית של “קרבות” (ודברים דומים) בארוחת הערב, כדי להחליט מה אני רוצה להמשיך לראות.
תזכורת קטנה שיהיה ברור מה קורה באתר הזה: אני אוהבת סדרות עם קרבות וסרטים עם אפקטים זולים, וקרבות.

זו לא ביקורת מלאה על הסדרות, אלא ההתרשמות שלי מהפרקים הראשונים וההמלצות האם לכולם כדאי לראות את הסדרה

תוכנייה

Noragami
The God of Highschool
Fate/Stay Night [Unlimited Blade Works]
Kill la Kill
Kaguya-sama: Love is War

Noragami

נורגמי זו סדרה על יאטו, אל יפני זוטר שירד מגדולתו ואין לו מקדש ואין לו קהילת מאמינים והוא מחפש עבודות שיזכו אותו ב-5 ין* ובמאמינים חדשים.
בנוסף לבקשות ממאמינים, העבודה של האלים כוללת להרוג שדים, ובשביל זה הם צריכים כלי נשק אלוהיים – שהם רוחות (טובות, לא רוח רפאים) של אנשים שהופכות לנשקים וכלים אחרים.
ממה שראתי עד עכשיו, יש קרבות שדים, אבל זה לא יהיה עיקר הסדרה. עיקר הסדרה יהיה לעזור ליאטו ולהיורי (הדמות הראשית הנוספת) שלפעמים מאבדת את הגוף שלה ויכולה לראות את השדים שיאטו נלחם בהם, למרות שהם בלתי נראים לרוב האנשים.
יאטו חולם להיות אל חשוב

למה להמשיך לראות? הסיפור נראה מעניין, הדמויות הראשיות חמודות ווידיאו הפתיחה מבטיח עוד דברים מעניינים.
הלוגיסטיקה של אלים יפניים(!!) זה מאוד משמח אותי שיש על זה סדרה מודרנית מעניינת וזה לא סתם משהו היסטורי יבשושי.

* כשמבקרים מקדשים ביפן ומבקשים דברים מהאלים נהוג לתת מנחה של 5 ין.

The God of Highschool

זה הפרק הראשון הכי טוב שראיתי מכל מה שראיתי לאחרונה. קורה שם הכל; התחיל במרדף אופניים ואופנועים עם חרבות ונגמר ב-battle royale בין כל המתמודדים, ודברים מסתוריים ומוזרים שקורים ברקע. הספק נאה, וזה גם אומר שאי אפשר להפסיק אחרי רק פרק אחד!
הקצב ממש טוב, ומציגים את שלושת הדמויות הראשיות במרדף אופניים: מתחילים מאחד הגיבורים, שיוצא למרדף אופניים אחרי מישהו, בדרך הוא נתקל בגיבורה השניה שמצטרפת למרדף האופניים עם החרב שלה, ובסוף הגיבור השלישי עוזר להם כשהוא עוצר את הנרדף. וכך כולם מכירים ומגיעים ביחד לזירת התחרויות.
התחרות עצמה גם נשמעת מעניינת: תחרות לחימה בלי חוקים על מי יהיה God of Highschool. ברקע קורים דברים מסתוריים שאולי יתבררו בהמשך וכנראה קשורים לתחרות בצורה מסויימת.

הקומיקס המקורי הוא קוריאני, והשאירו את האנימה בסאול, ויש שם הרבה שמות קוריאנים ולא יפנים, והנופים הם של סאול שזה מאוד חמוד.
יש לכולם אפים אדומים כמו בדונגהוא סינית.
למה להמשיך לראות? איך שהפרק הראשון נגמר, לא להמשיך לראות נראה בלתי אפשרי. הקרבות בין כל המתמודדים כ”כ טובים, גם אם הסדרה היתה 100% קרבות בלי שום מילה או עלילה היא היתה שווה צפיה

Fate/Stay Night [Unlimited Blade Works]

האם באמת יש לזה כזה שם ארוך? כן. מה הקיצור המקובל? רק Unlimited Blade Works
Fate זה franchise די גדול, אבל עוד לא ראיתי שום דבר מזה אז התחלתי עם המקור באנימציה.
הפרק הראשון היה פרק כפול – ז”א 44 דקות, שזה די מעצבן כי הסבלנות שלי לצפיה היא בידיוק באורך של פרק אנימה סטנדרטי – 21 דקות.
עדין אין לי מושג מה העלילה הכללית. מכל הרשימה כאן, זה הכי פחות טוב גם מבחינת ההבנה שלי על העלילה וגם האנימציה לא כזו מגניבה, אבל זה לא היה רע.

יש קרב גדול שקורה, ומי שמנצח מקבל משהו? אני לא בטוחה, זה לא הוסבר לגמרי. המשתתפים בקרב הם המאסטרים (מכשפים במערכת קסמים כלשהי) וה-familiars שלהם שהם לוחמים מכמה קטגוריות (קשת, סייף וכו).

זו סדרה מתחילת שנות ה-2000, אז האנימציה מעצבנת קצת כי הפרצופים מאוד מאוד מוזרים בפרופיל (כמו בכל הסדרות באותה התקופה).
למה להמשיך לראות? המון FOMO מכל מה שאני מפסידה מזה שלא ראיתי שום Fate/* ואני רוצה לראות את Fate/Zero היותר מודרני

Kill la Kill

מצד אחד, מישהי שנלחמת עם חרב שהיא בעצם סכין אחד של מספרים נשמע ממש טוב, וכשהאיום הגדול הוא לעשות ממישהו טמפורה (שמן רותח זה מפחיד, אבל זה היה בעיקר מצחיק). האנימציה של הקרבות היתה ממש טובה, הכל מאוד מהיר אבל יש עצירות לקטעים החשובים של הקרב והניצחונות. ממש יפה. הקרבות עצמם – זה נראה כמו המשך משחק Toho, זה מטורף.
אבל מצד שני, כולם שם ערומים כל הזמן ודואגים האם הם לובשים את התחתונים היפים או לא. וזה לא סוג הבדיחות שאני אוהבת.

למה להמשיך לראות? האאאאאאא לא יודעת. חבל שהבדיחות לא אחרות שם, אז בוודאות היתי רואה

Kaguya-sama: Love is War

מסתבר שהגעתי לגיל בו מתחילים לראות קומדיות רומנטיות. הולי הל.
Love is War מספרת על 2 התלמידים הכי מתנשאים בביה”ס מתנשא לעשירים ומוכשרים בלבד, ושניהם רוצים שהשני יתוודא באהבתו אליו קודם, כי להיות הראשון לעשות זאת הוא הפסד, אחרי הכל – love is war. הפרקים מאורגנים כסדרה של קרבות בין הגיבורים, ובסוף כל קרב מוגדר הניקוד (זה לא ספויילר להגיד שזה או תיקו או שמוכרז ששניהם הפסידו).

הקטע שהצחיק אותי מאוד, ושכנע אותי לראות את הפרק הראשון הוא הקטע הזה עם המטריה

שניהם החליטו שלהציע לחלוק מטריה יכול להיות רומנטי, ולכן מי שמציע את המטריה לשני הוא המפסיד. מראים את המאמצים של שניהם בשביל לוודא שיצטרכו לחזור הביתה ברגל ולהגיד ששכחו את המטריה.
והסיבה שזה מצא חן בעיני כ”כ היא שהבעיה שהציגו היא כ”כ קטנה – להציע מטריה, אבל זה מסופר כדבר הכי חשוב בעולם, עם המספר שמספר את כל התיכנונים והאסטרטגיה של שניהם. והחברה שלהם, שבסוף הצילה את שניהם אבל קילקלה להם את התוכניות (זה גם לא ספויילר להגיד שהחברה שמקלקלת את התוכניות היא דמות חשובה בסדרה).

למה להמשיך לראות? איפה עוד אני אראה כאלה מזימות מטורפות רק בשביל להכריח מישהו להציע לחלוק מטריה? וגם המספר בסדרה ממש טוב, הוא גורם להכל להיות 100% יותר דרמטי וחשוב, מה שהופך את כל האירועים הדביליים שהם ממציאים לקרבות רציניים אבל מצחיקים.


תגובתך
« »