רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
10 2020

אנימה, קיץ 2020

כאן ממש השקעתי! אם יש משהו שהקדשתי לו הרבה זמן ומאמץ בתקופת הקורונה בבית זה ללא ספק כל האנימה שבחרתי בקפידה וראיתי בעיקביות. זה היה בציר סדרות כ”כ משובח, כל מה שראיתי היה מצויין.
זה יהיה פוסט ראשון מתוך 2 על כל סדרות האנימציה שראיתי, וזה ספציפית על אנימה, והפוסט הבא על Donghua – אנימציה סינית.

הסדרות בהן צפיתי עד הסוף קודם, ואח”כ הדברים שהפסקתי לראות
One Punch Man
Parasyte – the maxim
Soma
Sword Art Online (השנאה)
Castelvania (השיעמום)

One Punch Man

סייטמה (Saitama) הוא סה”כ בחור רגיל שהלך להיות גיבור-על בשביל הכיף. ובמקרה יצא שהוא גיבול-העל הכי שווה בעולם, כי הוא הורג כל נבל וכל מפלצת באגרוף אחד בלבד.
יש מפלצות שמאיימות על האנשים בכדור הארץ, וצריך להלחם בהן בשביל למנוע נזק והרס, הבעיה היא שזה קצת משעמם את סייטמה כשכל הקרבות נגמרים אחרי אגרוף אחד, ומה עוד שהוא עושה את הכל בהתנדבות ולא מקבל על זה תשלום!!

אני מאוד ממליצה לראות לפחות את הפרק הראשון. זה היה פרק ראשון מצויין לסדרה, רואים איך סייטמה הופך לגיבור על, ואת המפלצות המצחיקות כ”כ שרציתי לבכות, ועוד הרבה דברים מבדרים.

בעונה הראשונה, שזמינה עכשיו בנטפליקס, יש 12 פרקים.

Parasyte – the maxim

המתחרה העיקרי על הסדרה האהובה עלי ביותר השנה.
מבוסס על מנגה מתחילת שנות ה-90 (שלא קראתי), והאנימה עשוי יפה וכנראה בגלל שניסו לעשות את זה יותר קרוב בזמנים לשנות ה-90/משהו שנראה ישן קצת, הדמויות לא נראות מודרניות (זה לא Bleach, אין שיער בצבעים מוזרים וכאלה), כולם חמודים כאלה בהתחלה, ואז ה-intense killing intent מגיע.

יצורים מסתוריים מגיעים לכדה”א ומנסים להשתלט על אנשים ע”י זה שהם מתמזגים עם המוח שלהם. לפעמים התהליך נכשל מסיבות פרקטיות או אחרות, והם נאלצים להתמזג עם חלקי גוף אחרים – למשל יד, כמו לגיבור בסדרה.
היצורים מנסים להבין מה המטרה שלהם בעולם, וזה, כמובן, כולל להרוג הרבה אנשים בדרך כי עכשיו הם הטורף הכי גדול ולאכול זה חלק מהשרדות המין. הפרזיטים מתחילים להבין שיש עוד כמוהם ומתחילים להתארגן בשביל לנהל את הקיום שלהם בכדה”א. הגיבור הוא תלמיד ביה”ס, שגם לומד על העולם של הפרזיטים בגלל היד המדברת החדשה שלו.
מה שמקדם את העלילה בהתחלה הם כמה צירופי מקרים ואחרי זה כל הבלגן כבר בתנועה, והחיים של הגיבור והאנושות והחיים החדשים של הייצורים נמצאים בניגוד אינטרסים.

הסדרה מצויונת. זה השילוב של אלימות עם כלי נשק מוזרים וסיפור מעניין שמתקדם באופן שמרגיש מאוד אמיתי; מי טורף האלפא, ואיך מקדמין את המין הפרזיטי והאנושי קדימה? אולי כי הסדרה מקיפה תקופת זמן של שנתיים בערך, אז הרבה דברים קורים אבל זה לא מזורז ולא הגיוני כמו בסרטי הקונג-פו שאני אוהבת. הקרבות באמת משו משו – איך שהיצורים מתמזגים עם אנשים והופכים אותם למכונות הרג עם אינסטינקטים של חתול-על. בהנחה שמקבלים ייצורים מסתוריים כאלה, הסדרה מרגישה מאוד ריאליסטית (לרוב).

ספירת הגופות היא גבוהה, אז כנראה שזה NSFW, למרות שנראה לי שזו אלימות סטנדרטית לטלויזיה בימינו.

Shokugeki no Soma

האא, ובכן, מאוחר מידי להתנצל, אז ראיתי את סומה, שנקרא באנגלית Food Wars וזו סדרה על ביה”ס בישול עם תחרויות. באמת.
התחלתי לראות את זה כי אחד החברים שלי אמר לי שהוא רואה את זה כשהוא רעב והסתקרנתי קצת, כי מה פיתאום סדרה על ילדים מבשלים? ועוד כתחרות ביה”ס? ועוד יש לזה מיליון עונות? פקפקתי קצת.

התחלתי לראות את זה כי זה נשמע מוזר, והמשכתי לראות כי זה היה מאוד נחמד בתור משהו שמנתגן ברקע בזמן שעושים דברים אחרים.
אז ברור שזה לא האנימה או אפילו הסגנון האהוב עלי, ואני לא הולכת לראות את העונה החדשה אבל זה היה צבעוני ויפה ברקע. ומוזר במובן של “ואו, יפנים…”

כדאי לציין שלמרות שזו סדרה על תלמידי חטיבה מבשלים אוכל, זה לגמרי NSFW, אז אם אתם לא רוצים מוניטין של צופי הנטיי בעבודה – תשאירו את זה לבית. איך זה אפשרי? היפנים פשוט אלופים.

רשימת השנאה

Sword Art Online
השנאה, רק מלחשוב על זה, ואני שונאת את זה יותר ככל שעובר יותר זמן. והסיבה היא שהשנאה שלי ברובה מקורה באכזבה.
התחלתי לראות את SAO עם המוווון ציפיות, רציתי שזו תהיה הסדרה שאני הכי אוהבת כי הרעיון נשמע כ”כ טוב – אנשים תקועים במשחק וחייבים להלחם ולעלות שלבים בשביל להתקדם ולחזור לעולם האמיתי.
אבל אז מגלים מהר מאוד שקיריטו (הדמות הראשית) הוא בעצם סופר-OP ולא ברור למה הוא מסתיר את זה, ועושה דברים לא הגיוניים רוב הזמן, ולא יכול למות לא משנה מי עומד נגדו, וכל הבנות אוהבות אותו כל הזמן, למה שכל זה יהיה הגיוני?

אז הפסקתי לראות אחרי פחות מחצי עונה כי זה היה לא הגיוני, וגם כי התחלתי לראות את King’s Avatar וגם שם הדמות הראשית היתה OP מאוד, אבל הוא היה חמוד, ועזר לאחרים, והיה ברור לכולם שהוא ממש חזק, הוא לא הסתיר את זה. וגם הבנות שם גם משחקות ולא פיתאום מחליטות למות בשבילו כי זה איכשהו סביר ב-SAO??

Castelvania
זה לא הלסינג. זה לא הלסינג אולטימייט, זה לא קרוב אפילו להלסינג. וזו הבעיה.
ראיתי כמה פרקים וכלום לא התקדם והשתעממתי והפסקתי. הם בילו רוב הזמן בסיפריה והתלהבו ממישהי ששיננה המון ספרים (כאילו כן, נחמד, אבל לא על שינון בנויה מערכת חינוך טובה). אז חיכיתי וחיכיתי למכות עם ערפדים שלא הגיעו.
ובכלל, זה לא באמת אנימה, זה אמריקאי

בונוס: תוכניות צפיה

God of High School
Mob 100%
Noragami
Banana Fish
Yuri On Ice!!!
Akame ga Kill!
FLCL החדש
Fate/Stay night ++
Code Geass

^ זה לא באמת יקרה כל זה


התגובות סגורות.

« »