רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
18  08 2020

טלויזיה יולי-אוגוסט

מאז תחילת הקורונה, הבידור העיקרי שלי הוא טלויזיה, וראיתי (וסבלתי) המוווון סדרות. הנה רשימה של דברים טובים (או רק בסדר) ומתחת רשימה של דברים שאני לא מתכוונת לראות עוד דקה נוספת מהם.

 • Hanna – גמרתי את העונה השניה של Hanna. פחות טוב מהראשונה, אבל עדין חמוד ומעביר את הזמן, ואראה עונה נוספת אם תהיה כזו. תקציר למי שלא מכיר: יש מכות
 • Umbrella Academy – גמרתי את העונה השניה! מבין כל מה שאנחנו רואים, לזה ציפיתי הכי הרבה, ואז גמרנו את כל עשרת הפרקים בשבוע (אין דחיית סיפוקים).
  אז ברור שאני אוהב כל דבר בסדרה הזאת, זה השילוב של ① יש כוחות על, ② זה חמוד ③ ויש מישור נוסף למציאות שלנו שאנשים רגילים לא מודעים אליו. ואין הרבה סדרות שיש בהן את האלמנט האחרון.
  העונה הזו פלוס-מינוס בנויה לפי ה-Dallas Arc של הקומיקס. לא קראתי את הקומיקס באדיקות, אז אין לי טענות על השינויים שנעשו, והיה משהו חשוב שלפי מה שאני זוכרת בקומיקס יודעים אותו כבר לפני, אבל בסדרה לומדים אותו רק עכשיו. ובאופן לא מתוכנן מראש (כנראה) לכולם היה יותר מידי שיער, אז זה כמעט נראה כמו פגישת זום בימינו.
 • Killing Eve – התחלתי לראות כי חבר המליץ, וזה היה מאוד מבדר. ב-IMDB משום מה לא קוראים לזה קומדיה, אבל ככה אני רואה את זה, יש שם הרבה דברים מצחיקים כל הזמן (וגם רוצחים אנשים, תנאי הכרחי שאסכים לצפות).
  עונה שלישית התחילה מבאס כזה, יש מישהי חדשה שהיא מקור הבדיחות החדש שלי, וכל שאר הזמן הסדרה הזו גורמת לי לרצות אוכל קוריאני.
 • Future Man – הגעתי לזה באיחור קל אחרי העולם, אבל יש מכונות זמן! וגיבורי זמן-חלל!
  בגלל שיש מסע בזמן, ובגלל שזו קומדיה לא רצינית, הם יכולים לאפס את הסדרה כל עונה, ואז הגיבורים צריכים להשתכנע מחדש שיש להם משימה והם חיילים טובים, והעתיד הבא בטוח יהיה טוב יותר מהעתיד הנוכחי!
 • Warrior – סדרה היסטורית על המהגרים הסינים לסן-פרנסיסקו בסוף המאה ה-19. בערך כמו Deadwood של המערב. אני רואה את זה כי זה מאוד אלים ועשוי טוב, אבל אומרים לי שיש גם עלילה. בינתיים עונה ראשונה נגמרה והסדרה עוד לא בוטלה, מבטיח.
 • Terror – סדרת אימה/דרמה ארוכה עם כמה עונות, אבל העונות לא קשורות ביניהן (משהו כמו True Detective). לא אראה את העונה הבאה, זה מין על-טבעי, חצי אימה, חצי דרמה ומאוד ארוך ומשעמם
 • Happy -ראיתי כמה פרקים מהעונה השניה עכשיו. זה, אררררגגג, כמו הסרט קראנק, אם היו שם גם סמי הזיה
 • Grandmaster of Demonic Cultivation – שמרתי את הכי טוב לסוף!
  זו סדרה סינית על מתלמדים וגיבורי אומניות לחימה בתקופה עתיקה (הג’אנר המקביל באירופה לסיפורי קמלוט), יש שבטים שנלחמים על שליטה, וחרבות קסומות ורוחות רעות וטליסמנים, וכל הדברים הכיפיים!
  התחלתי לראות את הסדרה הזו לאחרונה. יש 50 פרקים של 40 דקות (זה המון). לסיפור הזה יש גם סדרת אנימציה עם 23 פרקים, האנימציה היתה מצויינת והרבה יותר אכזרית מהסדרה. הסדרה גם טובה, אבל יש שם אפקטים בסגנון של ד”ר הו, מה שהופך אותה ליותר מבדרת ולא מאוד רצינית, אבל עדין בידור טוב.
  גם בסדרה וגם באנימציה אין דיבוב לאנגלית, אז ראיתי בסינית עם כתוביות. הבעיה הכי גדולה, בעיקר כשרק התחלתי את האנימציה היא שכמו בהרבה אנימה, הדמויות נראות אותו דבר וההבדלים הם בשיער ובבגדים (סקורפיון וסאב-זירו), ויש שבטים, ולכל שבט יש צבע אז צריך לזכור הרבה. בנוסף, מה שעוד יותר הקשה הוא שלכל הדמויות יש 2 ולפעמים גם 3 שמות (זה משהו סיני) אז צריך להתאמץ הרבה בהתחלה להבין על מי מדובר.
  יש גם גם קפיצות בזמן ופלשבק נורא ארוך ממש על ההתחלה, אבל זו דווקא לא היתה בעיה כי היתה כתובת של “לפני ש’ שנים”, אז אוריינטציית הזמן היתה טובה.
  בסדרה הלא-מצויירת אין בעיה של להבין על מי מדובר כי הדמויות נראות מספיק שונה.
  אני צריכה לכתוב סופט נפרד על הסדרה הזו שיקרא: “למה אני רואה 50 פרקים של פרסומת לשמפו ואביזרי שיער”

respect

הנה רשימת ה”משעמם מדי; ארוך מידי” שלי, של סדרות שרואים בלעדי, כי לא קורה שם כלום.

 • Better Call Saul
 • Sneaky Pete
 • Ozark
 • Altered Carbon עונה שניה. מזה זה אומר אם אפילו אני לא מסכימה לראות את זה?
 • Cursed – משהו שנטפליקס דוחפים מאוד, עם השחקנית מ-13 סיבות. פרק ראשון היה כבר יותר מידי

אני צריכה לעשות פוסט נפרד על אנימה (כמעט הכל חמוד ומגניב) ועל סרטים (הכל רע ולא מומלץ).


2 תגובות ל “טלויזיה יולי-אוגוסט”

 1. What do you think about Preacher?
  https://www.imdb.com/title/tt5016504/

 2. אוווו שלום!

  אני מתכוונת להתחיל לראות את זה כבר כמה זמן. אולי השבוע. פשוט הינו באמצע כל מיני דברים משעממים, ואז היו סרטי נטפליקס גרועים

« »