רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
16  11 2021

איפה קונים פאזלים ולמה זה כ”כ יקר

פאזלים זה לא תחביב יקר, אבל גם לא זול באופן שבו הרבה פיצ’פקעס סיניים גורמים לזה להראות. אמנם החלקים לא גדולים ולא מסובכים, אבל כדי להיות מעודכנים בכל חדשות הפאזלים צריך להשקיע זמן וכסף (שאני לא עושה, אז אני תמיד באיחור של כמה שנים).

שלושת המקורות העיקריים שלי לפאזלים הם לא מאוד מיוחדים והרביעי קטן אבל טוב:

  • איביי
  • אמזון
  • puzzlemaster.ca
  • sloyd.fi

פאזלמאסטר זו חנות יעודית לפאזלים, אז קל למצוא שם את מה שרוצים כולל פאזלים ממפגשי החלפת פאזלים כמו IPP, באמזון יש מגוון גדול של פאזלים גנריים ובאיביי יש פאזלים גנריים כמו באמזון, וגם פאזלים ממפגשים.
חנות נוספת שאני בודקת וקניתי בה יותר מפעם אחת היא sloyd.fi, יש שם פאזלים מעץ ופאזלים ממתכנני פאזלים שאני אוהבת.

איזה פאזלים קונים?

נעשה את החלוקה הפשוטה של פאזלים כלליים ופאזלים בעלי שם.
פאזלים כלליים הם פאזלים שקונים באמזון עם הכותרת “תכניס את כל החלקים לקופסה” בלי שם המתכנן בלי שם היצרן וכו’ זה די זול והאיכות היא בין טובה לסבירה, תלוי ביצרן ובמזל.
פאזלים בעלי שם הם פאזלים שקונים גם באמזון, אבל לרוב באיביי או בפאזלמאסטר, בנוסף להוראות יש שם את שם הפאזל (הוא לא תמיד מאוד יצירתי), שם מתכנן הפאזל, שם היצרן ואם השתתף בתחרות אז באיזו שנה. כל זה הוא מידע מאוד שימושי כשמדברים עם אנשים אחרים על פאזלים וכדי להכיר מתכנני פאזלים אהובים.

אני אוהבת פאזלים בעלי שם כי אז אני מתעדכנת בפאזלים החדשים שיוצאים לקראת מפגשי החלפות פאזלים שנתיים ותחרויות, ויכולה לבחור פאזלים ממתכננים שאהבתי פאזלים שלהם בעבר, אז כשאני מקבלת פאזלים חדשים אני יודעת למה לצפות (מבחינת רמת קושי וכמות ההנאה, לא הפיתרון).

למה פאזלים הם יקרים?

לא כל הפאזלים יהיו יקרים, אבל כמו בבגדים ובשאר הדברים שמיוצרים בכמויות קטנות, פאלים בעלי שם יהיו יותר יקרים מפאזלים באותו גודל ועם אותה כמות חלקים מפאזלים כלליים.

הרבה פאזלים מעניינים נוצרים בכמויות קטנות בשביל מפגשי פאזלים, וזה יקר – 30$ בשביל כמה חתיכות פלסטיק, זה מה שמקבלים בפועל. פאזלים שמגיעים ליצרני פאזלים (כמו האתר sloyd.fi שגם מייצר פאזלים) יהיו במחיר יותר סביר, כי יצרן גדול יותר יכול להבטיח מלאי גדול יותר וקהל גדול יותר.
דוגמה טובה לחברה שמייצרת פאזלים טובים ולא מאוד יקרים היא Hanayama היפנית, ואפשר לקנות אותם בנוחות באמזון, באיביי ובהרבה חנויות פאזלים אינטרנטיות (וגם בחנויות כלי כתיבה ביפן). הפאזלים שלהם הם באיכות טובה ויש להם הרבה פאזלים של מתכנני פאזלים ידועים.

אגמור בתלונה שיש לי על אמזון: קניתי באמזון כ”כ המון דברים שאני לא יכולה להגיד שאני נגד אמזון באופן גורף, אבל זה יותר בלגן מאיביי עכשיו, ויש אצלם גם הרבה חיקויים – שבפאזל זה לא משנה, המשחקיות תהיה זהה כי פאזל זה לא הייטק, ואפשר להעתיק בקלות, אבל זה מעציב אותי.


תגובתך
« »