רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
11 2021

Symmetrick

אחד הפאזלים האהובים עלי ביותר נקרא סימטריק. זה שם טוב, כמו רובוטריק.

זה פאזל של מתכנן פיני בשם Vesa Timonen, ואני אוהבת את כל הפאזלים של טימונן כי, עד עכשיו, כל אחד מהם היה קשה באופן ייחודי, ופיתרון של אחד מהם לא עזר לפתור את האחרים. והם לקחו לי הרבה זמן, בעיקר אם סופרים גם את כל הייאוש שבאמצע.

  • חלקים: 2
  • מטרה: להניח את 2 החלקים על משטח שטוח (בלי שיעלו אחד על השני) כך שהצורה תהיה סימטרית.
    מדובר פה על סימטריית מראה, לא סיבוב – הולכים על הפשוט.
  • סוג: assembly

הפאזל הזה מצויין כי יש רק 2 חלקים, והצורה שלהם די פשוטה אז הוא נראה כמו משהו שניתן לפתור מהר – אבל אחרי שמנסים קצת, מגלים שזה לא המצב!
יש לי חברים שפתרו את זה רק ע”י זה ששיחקו עם החלקים קצת והצליחו להגיע לפיתרון, אבל אני לא יכולה לעשות את זה (אולי פשוט לא יכולה לדמיין תנועה וסיבוב של עצמים). לי יש דרך מובנית בה אני מנסה לפתור פאזלים, ובמקרה הזה זה פעל ופתרתי בשמחה. הפיתרון מאוד חמוד, מהסוג של cannot unsee. ההנאה מרובה.

הפאזל הזה הוצג במפגש החלפת פאזלים בין לאומי – IPP של 2013. זה מפגש שנתי של מתכנני פאזלים למטרות השווצות והחלפות. וזה המקור הכי טוב לפאזלים חדשים ומעניינים. סימטריק לא זכה בפרס בשנה שבה הוא הוצג, אבל הגיע ל-top 10, שזה חבל, כי לדעתי הלא מלומדת הוא יותר נחמד מהפאזלים שזכו.

ציון: 100%
הפאזל נראה קל, אבל הוא דורש מאמץ. כיף להביא אותו לחברים ולראות איך הם עוברים מ”זה שטויות” ל-“לא לוקח ממך יותר פאזלים בחיים” ובסוף “יש עוד משהו כזה?”


תגובתך
« »