רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
24  09 2020

כ”כ המון זמן, וכ”כ המון סרטים גרועים

חלק 2 מסדרת “מה ראיתי בקיץ הקורונה הראשון”, אחרי שהחלק הקודם היה על סדרות טלויזיה.
ראיתי בעיקר סרטי נטפליקס, אני לא יודעת איזה סרטים חדשים אמיתיים יצאו לאחרונה – העולם קצת נדחה. אז בפוסט הזה אתאר איך נטפליקס היו יכולים להשקיע את הכספים שלהם יותר טוב מאשר הסרטים הנוכחיים (להביא לי את הכל ולוותר על הסרטים זו אפשרות אחת והיא עדיפה על מה שהם עשו).

יש שני דברים שכל סרטי נטפליקס חולקים:
התסריט: חבורה של גיבורים יוצאים להציל מישהו ודברים מסתבכים.
הקטל: לוקחים רעיון טוב בעל פוטנציאל ומבתרים ומרטשים עד שלא ישארו אפילו רסיסים של הרעיון הנחמד המקורי.

מתחילים:

The Old Guard
חבורה של רוצחים שכירים/מחלצים/חיילים שהם גם אלמותיים קיבלו משימה ומשהו משתבש. במשפט אחד, הסרט הזה הוא כל הקלישאות מאוסף כל סרטי איש הנצח בסרט אחד. אז עד כמה זה עושה חשק לצפות בו?
הקטל: הסרט באמת שיכנע אותי שלהיות איש הנצח זה משעמם. איך הם הצליחו? לקחו את הדמות הראשית והפכו אותה מ-badass סופר חיילת למבאסת ודיכאונית וכולה “אני אהיה גיבורה לגמרי בעצמי”, עזבי אותך, זה לא פועל ב-2020.

ּProject Power
יש כדורים (סמים לא חוקיים) שנותנים לאנשים כוחות-על זמניים. יש קנוניה שלמה לגבי איך זה מגיע לרחובות לידיים של בלגניסטים צעירים, מי מפיץ את זה וכל הבלגן של אנשים שלא יודעים להשתמש בכוחות-העל החדשים שלהם.
זה הרעיון הכי טוב בהיסטוריה. יש שם את כל מה שאני אוהבת: כוחול-על (ושיוויון הזדמנויות כי לא חייבים להוולד עם כוחות), החוקיות של כל זה היא בספק, גורמים מסתוריים עם אינטרסים והכל אפלולי וקודר. לא צריך להתאמץ פה, רק שילכו לפי העלילה שכבר כתובה בלי להמציא שום דבר חדש.
הקטל: הסרט הוא כמו הסיפור בשולי הסיפור, אבל לא באופן טוב או אומנותי. כל הדמויות הראשיות משעממות עם סיפורי רקע meh צפויים (“חטפו את הבת שלי”). וקטעי האקשן הם יותר כמו מריבת שכנים במקלט, איך הצלחתם להרוס אפילו את זה??

Extraction
אני תמיד בעד לראות קרבות עירוניים או ג’ונגלים או בהודו בין “אני החייל הכי טוב בהיסטוריה” נגד כל אירגוני הפשע המקומיים. האם יכלתי לראות את זה שעות על גבי שעות בלי הפסקה? כן, כל עוד לא נגמרת התחמושת אני אשאר דבוקה למסך, ואחרי זה אפשר גם סכינים.
אבל אז ניסו להכניס לשם עלילות ביניים מוזרות, אוף, שוב, למה להרוס משהו טוב וקל?
הקטל: הבעיה העתיקה ביותר בסרטי אקשן ואלימות – מנסים להכניס לשם עלילה והכל מתפורר, היו להם מספיק כדורים ורימונים להחזיק שעתים, וכל המוסיף גורע.

טוב, לא הכל כאן נטפליקס, ועם הסרט הבא באמת אפשר לראות עד כמה סבלתי בקיץ. לדעתי זה מכסה אותי ביום כיפור.

ג’וקר
הדבר הכי מפתיע בג’וקר החדש הוא שיש אנשים שאהבו אותו. אם אצא לצלם את עצמי עושה קניות במכולת עם הטלפון שהיה לי לפני 15 שנים אולי אגיע לאיכות הצילום ולתוכן של הסרט הזה, אבל כנראה שיצא לי מעניין יותר – במכולת יש פירות והכל חמוד.
זה סרט כלום, ואנשים התלהבו מהצילום האומנותי — חצי מהסרט הוא תמונה של תמונה בטלויזיית שפורפרת וואקום עתיקה, למה שמישהו יתלהב מזה?
סיכום: בהתחלה הוא לא היה ג’וקר, בסוף הוא היה הג’וקר בארקהם. סוף.

כדי לא להתבאס יותר מידי אחרי הרשימה הזו, הנה הדבר הכי טוב שראיתי בקיץ:


תגובתך
« »