רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
28  02 2008

Slither

זהו סרט חדש יחסית (שנת 2006) בעינייני אימה, השתלטות חייזרית וגועל נפש כללי.
מאוד מומלץ לאוהבי קומדיות בעלי קיבת ברזל.

הסרט מצחיק וחמוד – הרבה דם והרבה חלקי גופות נוספים (לעומת חלקי גופות חסרים או כרותים). הוא מספר על צורת חיים חייזרית שהגיע לעיירה נידחת בארה”ב, אי שם במקום בו המבטא מצחיק והמשכל נמוך (ג’ורג’ בוש היה מרגיש בבית), ומתחיל להשתלט על האנשים. זה עשוי להזכיר לחלק מכם את סרטי חוטפי הגופות, אבל זה לא באמת קשור לסדרה, וגם עשוי בצורה לגמרי שונה – חוטפי הגופות הוא רציני ומפחיד, וזה חמוד מגעיל וקליל.
וכמובן, יש כאן את כל הקטעים המחייבים של הז’אנר:

קטע אמבטיה הוא מחייב

ההשתלטות על האנשים פועלת בצורה הבאה: קודם החייזר משתלט על אדם יחיד, ואז האדם הזה כבר אחראי להמשך הפעילות. וכל אדם נוסף שמתווסף לישות החייזרית, בנוסח מודעות אחת בגופים שונים.
החייזרות המקורית היא בצורת תולעת, אז בשלב ההשתלטות הכללית על העיירה (שזה חלק ממש מצחיק בסרט) היה ים של תולעים שהתחיל להתפזר בין הבתים, כאשר המטרה היא להכנס לאנשים לפה (ומשם למוח – אם הם מוצאים אותו).

slither-3.png
איברים נוספים לרוב.

העיניינים מתחממים באמת כשהשריף המקומי אוסף את מיטב אנשיו (דמיינו איכרים עם קלשונים, רק בצורה מודרנית), וכולם מנסים להבין מה קורה ולהחזיר מלחמה. אני אגלה שאף אחד לא הצליח, אבל ההסברים שנשמעו על היצור אחריו הם רודפים היו מאוד יצירתיים. בסופו של דבר כן ניצחנו, ולא סתם, הרגנו חייזר שהשתלט והרג בסדרתיות הרבה עולמות, אבל דווקא אנחנו! המין האנושי (ולא הדוגמאות הכי טובות שלו) הצלחנו להביס אותו!
הגאווה מחממת את ליבי.

slither-2.png

הסיום ממש שמח – יש שיר שמח ברקע ורואים את הגיבורים הולכים בין הגופות לעבר הזריחה (כמו שקיעה, אבל הפוך)
בקיצור, מומלץ.


3 תגובות ל “Slither”

  1. בקיצור אלו תולעי-מוטיבציה, כמו אלו שגורמות לאנשים להתהלך באמצע הלילה, להצדיע, לחתום קבע ולגשת לקק”צ?

    אם כן, אז זה באמת אסון וחייבים למצוא שיטה להילחם!!!

  2. תולעי מוטיבציה זה מה שמכניסים לאנשים בקורס קצינים לאוכל.
    הנושא עוד בבדיקה, אבל כנראה שזה לא משפיע על עתודאים.

  3. לצערי יצא לי (ולך) להיתקל בעתודאים שהלכו לקורס קצינים וחזרו מפלצות. הם למשל הולכים אחרי זה לכנסים לעידוד עתודה (!), וכל הזמן אומרים “חבר’ה חבר’ה”.

« »