רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
02 2008

Body Snatchers לנצח

השתלטות חייזרים על המין האנושי זה תמיד נושא טוב לסרטים – סדרת הנוסע השמיני, הטורף. חייזרים גדולים וחזקים, כמו שצריך!
אבל יש דרכים יותר קלות ונקיות להשתלטות על האנושות, והרעיון הוא מאוד פשוט (לבעלי היכולות המתאימות) – להחליף את כל האנשים ב”תואמי אנשים”, וה-Body Snatchers, או בעיברית חוטפי הגופות, עושים את זה מצויין.
לכבוד הסרט החדש והכושל שיצא לסדרה לפני כמה חודשים, הנה תקציר הפרקים עד כה.

חוטפי הגופות הם ישויות חוצניות שמגיעות לכדור הארץ ופועלות באופן דומה לחיידקי מעיים: אנשים נדבקים בהם ובשלב ראשון הכל טוב ולא שמים לב
השלב השני, שלא כמו בחיידקי מעיים, הוא מזורז יותר וקורה כשהנשא הולך לישון. אז התולעת מתחילה לבשל מהמוח של האדם מרק (שלבי הביניים מכילים לרוב את האיש מכוסה איטריות או נזלת – תלוי מה מזכיר לכם מרק יותר), וקמים כמו חדשים! אבל באמת חדשים.

העולם ממשיך לפעול כרגיל, עוד ועוד אנשים נשלטים ע”י הנזלת, מה שגורם להם להתנהג בצורה מנומסת, מסודרת ומאורגנת – אנטי ממסדי ביותר. אבל קיימות גם תוצאות לוואי קטנות – האנשים החדשים לא מגיבים טוב לאנשים הישנים. כשאנשים-חייזריים רואים אנשים ישנים, כדי לסמן אותם הם מרימים את היד ישר קדימה וצווחים.
snatched2.jpg

עד פה ההקדמה (שלוקחת 3/4 סרט, וגם חלק נכבד מהביקורת). ועכשיו האנשים המקוריים הבודדים שנשארו צריכים לסגל לעצמם את מנהג חוטפי הגופות. ללכת עם הבעת פנים קבועה ובשום פנים ואופן לא לצחוק, לבכות וכל דבר אחר המסגיר רגשות (כמו תלמידים שעשו משהו ממש רע למורה).
חוטפי הגופות נכשלו פה במנגנון הזיהוי – אין להם שום דרך לדעת האם האדם כבר חטוף או לא. אין מאגר מידע משותף שנגיש לכולם. בגלל זה יש שיחות מאוד מטומטמות שהמטרה שלהם היא לגרום לצד השני להתרגז או לצחוק – או להביע רגש כלשהו שיסגיר את היותו לא חטוף. בחלק מהסרטים מצליחים יותר ובחלק פחות.

סרטים עד כה

  • אני לא רואה סרטים עם כזו כרזהזה מתחיל אי שם רחוק רחוק בשנת 1956, בסרט “פלישת חוטפי הגופות“. לא ראיתי, אבל הציון שלו ב-imdb הוא מאוד גבוה (יחסית לסרטים אחרים שאני ממליצה עליהם).
  • יפה! תולעים וחייזרים!הסרט הבא הוא שוב “פלישת חוטפי הגופות“, אבל הפעם הצבע השתפר, והשחקנים עדין בחיים. והציון ב-imdb כבר הרבה יותר טוב
  • חוטפי הגופות – סרט שיצא בשנת 1993, הפעם חוטפים חיילים בבסיס נידח והופכים אותם לקבוצה חסרת רצון, מוטיבציה ושאיפות (בארץ לא היו מבדילים). הסרט שווה צפיה, הוא אפור ואפל (אבל זה כנראה בגלל איכות הצילום הירודה), ציון 5.7 זה לגמרי לא רע לסרט זוועת זול.
  • הפלישה – התוספת החדשה לסדרה. ואם תהיתם למה הסרט “מצפן הזהב” יצא כ”כ עלוב – זה בגלל שרוב השחקנים היו עסוקים בצילומי הסרט הזה, ולמצפן הזהב השאירו אולי את הפסקות הצהרים והחגים. הסרט חדש, הצילום יותר טוב, אבל הוא די משעמם, ועדיף לראות את אחד הישנים.

3 תגובות ל “Body Snatchers לנצח”

  1. לגבי “לעשות את הסרט בסופ”ש” זה הזכיר לי אנקדוטה משעשעת מפסקול הערות הבמאי על “ג’אברווקי” – הסרט העצמאי הראשון של גיליאם, שם הוא מגלה שהסאונדסטייג’ שלהם היה באותם אולפנים שצילמו, דלת ליד, את מלחמת הכוכים “תקווה חדשה” והרבה מהניצבים השתתפו קבוע בשני הסטים, ולמעשה “האביר השחור” הגבוה שמולו נאלץ הגיבור של גיליאם להלחם היה אותו השחקן שבשאר הימים היה לבוש בתחפושת של דארת’ ואדר. הוא מספר שבין השחקנים והניצבים היתה תמימות דעים מוחלטת שעל הסט של גיליאם היה הרבה יותר כיף (אבל ההיסטוריה הראתה שגם אם זה העלה את איכות התוצאה, זה לא השתקף בתוצאות בקולנוע…)

  2. או, זה יפה. ומעניין כמה סצינות הם היו צריכים לצלם שוב – כי השחקנים שחכו לרגע באיזה סט הם נמצאים

  3. […] ומתחיל להשתלט על האנשים. זה עשוי להזכיר לחלק מכם את סרטי חוטפי הגופות, אבל זה לא באמת קשור לסדרה, וגם עשוי בצורה לגמרי שונה – […]

תגובתך
« »