רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
31  12 2007

שנת העכברוש – סיבות למסיבות

אנחנו עומדים בפני תקופה משמחת בשנה, שנה ישנה נגמרת, שנה חדשה מתחילה. איזה יופי!
אבל יש כמה דברים שרוב האנשים לא יודעים על זה, ואני מביאה סקירה קצרה.
חגיגות השנה החדשה בעולם, בכל הדתות, כוללים את אחד או יותר מהאלמנטים הבאים: לצאת מהבית, לשתות עד אובדן חושים, לעזוב את הבית להרבה זמן, להכניס הביתה הרבה אנשים זרים ולא מוכרים, וכד’.
נוביי גוד הוא חג הגנבים, וכל הרעיונות של ביקורי הבית ע”י סנטה/קוואנזה-מן/הרבי מלוך-נס (לכבוד החנוכה) נועדו כדי להרגיל ילדים קטנים לפורצים וגנבים. איך? הרי כל אלה הם אנשים מבוגרים, לבושים מצחיק ונכנסים לבית מכניסות לא רגילות.

בישראל בשנים האחרונות יש בעיה, חנוכה לא מסתדר טוב עם התאריכים והאנשים נשארים בבית כשהם לא אמורים להיות, ובגלל שגם פה הפשע (הנודע כ”הפשע המאורגן” משום שהוא יותר מאורגן מצורות שלטון נהוגות אחרות) הוא שקובע את הכללים, יש לחץ חזק מאוד על הישראלי הממוצע להשתתף בהמולה של הקריסמס. אז כל היהודים שחוגגים לכבוד סנטה קלאוס, הם לא מתייוונים (או רוסים), הם פשוט נפלו בפח ובאמת חושבים שזו עוד סיבה למסיבה.

בעבר אפילו היו ניסיונות להזהיר את הציבור בנושא, סרטים כמו “שכחו אותי בבית”, אבל בגלל בחירה לא חכמה של שחקנים (מקולי קלקין), הסרטים האלה השיגו דווקא את המטרה ההפוכה.

שחכו אותי בבית

אבל לא הכל עגום. אני אתאר עכשיו תוכנית, שאם תעקבו אחרי ההוראות בזהירות, תתחילו את השנה החדשה ברגל ימין, והרבה יותר עשירים.

גנבים חדשים ולא מנוסים אולי יבחרו את הלילה של ה-31/12 בשביל להשיג את השלל, אבל זו לא הדרך הנכונה. דבר ראשון אני לא רוצה למנוע מכם את החגיגות של השנה החדשה, ולכן אין מניעה לצאת לבלות בקריסמס – רק עם ההגבלה שאסור להשתכר.
מראש מחליטים על השכונה אותה רוצים לבזוז. ביום למחרת, מגיעים לשכונה בבוקר, ומסמנים את הבתים מהם האנשים כן יצאו לעבודה. לבתים האלו לא נכנסים! הבתים עם האנשים שלא הלכו לעבודה הם הבתים הנכונים. האזעקה לא פועלת כי האנשים עדין שם והם עצמם שיכורים מידי בכדי לזוז – אחרת היו הולכים לעבודה.
אם הכנתם תיק מספיק גדול – מזל טוב, אתם עשירים.
ושתהיה שנת עכברוש טובה.


תגובה 1 ל “שנת העכברוש – סיבות למסיבות”

  1. 🙂
    נחמד ביותר, וכמובן – שימושי!
    כיף לקרוא את הכתבות שלך.

    (נ.ב – לא מצליח לסמן את “אני רוצה לקבל הודעות עוקבות במייל”)

תגובתך
« »