רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
01 2008

סרטי מכות ודם – ערפדים

כיאה לאתר שמספק שירות טוב לציבור, אני אפרסם את מקורות המידע שלי בנושאי זומבים, מכות ואלימות.
לא כל הסרטים שיהיו פה שווים צפיה (הרוב לא) ועל חלקם אי אפשר באמת לכתוב יותר מ-2 משפטים (שזה בערך סיכום העלילה).
והפעם: אחשוף את המקורות שלי לכל הקשור בעינייני ערפדים.
סרטי ערפדים בדרך כלל נחשבים ליותר אינטלגנטיים (בכל אופן לפחות זולים) מסרטי מכות ומוזרויות אחרים, אולי זה בגלל שבאופן כללי ערפדים נחשבים ליותר נעלים מבריות אופל אחרות (אנשי זאב, זומבים, כל מיני מפלצות). אני לא בהכרח מסכימה עם זה, אבל מראה אנושי, זריזות, ולפעמים גם כוחות נוספים בהחלט מביאים להם נקודות.

הסרטים

 • Underworld – סרט שזכור לי מאוד לטובה. על המלחמה בין ערפדים לאנשי זאב. הערפדים הם “הצד הטוב” בסרט.
 • movie_underworld.jpgUnderworld 2 – אחרי ההצלחה של הסרט הקודם, החליטו איפשהו שלא באמת צריך עלילה, והסרט הזה הוא מעין סרט אקשן עם גיבורים לא אנושיים (מאוד מזכיר לי את מת לחיות 2 פיתאום – ואהבתי אותו). הסרט עדין טוב ושווה צפיה, רק תיזהרו מחוסר היצירתיות וכל רעיונות ה”בוא נאחד כוחות”.
 • movie_dusk.jpgמצאת החמה עד צאת הנשמה – הסרט הזה חייב הרבה למתרגמים הישראלים – זה אחד השמות הכי טובים ששמעתי! וחוץ מזה שאחד השחקנים הראשיים בסרט ממש ממש מכוער, וההתחלה צולעת וארוכה, והסרט לא מתאים לילדים, אחלה סרט. ציון 6.
 • באפי ציידת הערפדים (הסרט) – אני יודעת שהוא רע. עוד לא ראיתי. אבל אראה
 • ראיון עם הערפד – מה שטוב בסרט הזה הוא שהרבה אנשים שלא רואים סרטי ערפדים בד”כ כן ראו אותו, בגלל השחקנים והעלילה הבוכייה. חוץ מזה, הסרט היה ארוך מידי, הספר היה אפילו יותר ארוך. אם עוד לא ראיתם ובא לכם, בקשו מחברים שראו לדלג לכם על הקטעים המשעממים.
 • movie_blade.jpgבלייד – סרט ערפדים כמו שסרט ערפדים אמור להיות! הערפדים הם הרעים, ורוב האנושות לא מודעת לקיומם, כי יש קבוצה קטנה שעסוקים בבקרת אוכלוסין. ציון 10.
  יש לו גם כל מיני המשכים. השני מצחיק, את השלישי לא ראיתי, כדאי לראות.
 • דרקולה 2000 – סרט זה לא יביש אף סבונייה, יש פה מספיק קונספירציות לשתי חבילות טישו לפחות. הסרט לא הגיוני באף רמה, מנסים למצוא את שורש הערפדיות ומוצאים אותו ביהדות (ואתם חשבתם שיהודים אחראים רק לגולם). אם בא לכם קצת רעש רקע לשיחה עם חברים – אז אפשר לראות את את זה, אחרת – פשוט לכבות את הטלויזיה.
 • vlad – הסרט הכי נורא שראיתי. הוא יותר גרוע מדרקולה 2000, וכל במאי צריך לדעת שלא מערבבים שמחה בשמחה ולערפדים אין שום קשר לוודו ורוחות! אני לא יודעת כמה קרובי משפחה יש ליוצרי הסרט – שהצליחו להקפיץ את הציון שלו ל-3.6

חסרים פה כמה סרטים קלאסיים; בכל המובנים האפשריים, אין כאן את דרקולה הישן עם קיאנו ריבס, ואין כאן כל מיני סרטי ערפדים עתיקים בשחור לבן (כן כן, ערפדים היו מאוד פופולרים אז – כי אלה פעלולים זולים!). גם סדרות והרבה סרטים מצויירים שישארו לרשימות הבאות.


9 תגובות ל “סרטי מכות ודם – ערפדים”

 1. blade 3: kind of redundant, i don’t recommend watching unless you have nothing other to do for two hours. The plot is really contrived but the action sequences are on par with what you would expect from a blade and some of the cast for the new characters is pretty good, specifically Dominic Purcell does a good job as the main baddie.

  Regarding the origins of vampires in judaism – a lot of vampire mythologies hang the origin of vampirism with the first family: either something relating to the original scene or with Adam’s first wife – Lilith.

 2. לילית באה עוד לפני הסיפורים היהודיים – היא אכדית\שומרית במקור.
  יש הרבה דברים דומים (אונתפישטים שלהם ונוח שלנו), אבל זה לא חלק מהסיפורים שמספרים לילדים בגן
  – ככה אני קובעת מה מיתולוגיה רשמית ומה לא. אם סיפרו את זה בגן והיו סיפורי\סרטי פלסטלינה על זה

 3. נכון, אבל כיום בד”כ לילית מצורפת למיתוס הנוצרי/יהודי וכך היא נתפסת.
  השיטה שלך לקביעת מה היא מיתולוגיה רשמית מעניינת, אבל אני בספק עם מישהוא הולך לספר לילדים בגן חובה על הערפדים בדת היהודית 😉

 4. ערפדים זה שווה! רובוט לשלטון!

 5. לא ידעתי שלילית היא מזוהה עם יהדות ונצרות עכשיו.
  כי אני מתרגמת מיתולוגיה כמו בויקי – סיפורים לספר. ז”א זה אמור להיות המכנה המשותף של הקבוצה (עם, קבוצה דתית), בנוגע לידיעות על האמונה שלהם.
  אני מאוד בטוחה שאם אני אתפוס אדם אקראי ברחוב לא יהיה לו מושג על לילית, שלא כמו סיפורים יהודיים קלאסיים יותר של אדם וחוה, נוח וכד’.

  גילוי נוסף להיום הוא שב Vampire: the Masquerade, הערפד הראשון הוא קין, כולל שתיית הדם של לילית וקללות שבסופו של דבר הפכו אותו לערפד. (וגם מתארים שם את הכוחות שבד”כ מזוהים עם ערפדים)

 6. אני אוהב מכות

 7. רובוט:
  רעיונותייך מעניינים, מסקנותייך מעוררות ריגוש מסוים לגבי הדעות המגוונות על מוצאנו של כולנו.

  כברור, (לפחות לחלק מאיתנו) שמפתחי משחק הוידאו באמת הגזימו הפעם בהשערותיהם המגוחכות.

  המשיכי במחקרך, הינני משוכנע שהוא יועיל לרבים מאיתנו.

  ובאשר ללילו, תופתעי לדעת מה ועד כמה הסיפור רווח ודומיננטי בבתים מסוימים.

  היכול להיות אני האדם האקראי?

  Proteus.

 8. האתר שלך כל כך מכוער ואת/ה מושפע/ת

 9. אכן השפעה קשה מאוד של סמים מסוכנים שיש ברשותי לאחרונה:
  ספר אלקטרוניקה
  והרצאות בפיזיקה

  זה ידוע שזה משפיע על המוח בצורות מאוד מוזרות. בטח nlp כמו ב-snow crash

תגובתך
« »