רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
24  05 2022

מונח הדפסה אחד ביום: בקרי מנועים

בגלל שיש לנו מנועים משוכללים, הם צריכים לדעת כמה צעדים לעשות, ומישהו צריך לחשב כמה זרם לשלוח לשם בשביל התנועה הדרושה, המהירות הדרושה, ה torque וכו’.
במדפסות זולות, משתמשים בבקרי מנועים זולים. לרוב פולולו a4988, במדפסות יקרות משתמשים בבקרי מנועים יקרים (יחסית), לרוב tmc2208. וההבדל הוא ענק!!

בגלל שמנועים הם עיקר התנועה והחשמל (המנוהל) במדפסת, השליטה עליהם זה אחד הדברים שהכי משפיעים על איכות ההדפסה ואיכות המדפסת. ההבדל בין בקרים פשוטים ליותר טובים הוא תנועה חלקה יותר. לא צריך לכוון ידנית, במסכנות, את הפוטנציומטר בשביל הכוח המספיק, ואחד החשובים, גם בררי המנועים עצמם וגם המנועים ממממשששש שקטים.
המדפסת שלי, לפני שהחלפתי את הבקרים, היתה די טרקטור. עם אותם מנועים ואותו לוח אבל בקרים חדשים הדבר הכי רועש זה המאוורר של הספק – וזה ככה כמעט לכל מי שיש לו בקרים חדשים.
אחת הבעיות בבקרים חדשים, ובגדול הבעיה היחידה, היא שהם דורשים יותר חשמל, עובדים יותר ובגלל זה מתחממים. אם הם מתחממים אז כמובן שהם מפסיקים לעבוד טוב. מתחילות קפיצות בזמן שהם מתקררים וכו’. הפיתרון הוא פשוט – מאוורר. וזהו, אלה כל הבעיות ופיתרונן.


התגובות סגורות.

« »