רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
28  10 2021

איך לשפר את הדיונון?

ספויילרים לרוב, ראו אוזהרתם!

לעזאזל עם הדיונון, פוסט שני רק עליו!
פשוט סוף סוף נזכרתי מה הוא מזכיר לי ואיך אפשר היה לשפר את החלקים הלא טובים בו.

המבנה של משחקי הדיונון הוא כזה:

  1. החיים קשים והרבה אנשים נאבקים בחובות כספיים שיכולים לעלות להם בבריאותם, חייהם וכו’
  2. נכנסים למשחק, הכל חדש ולא מוכר, לומדים את הכללים
  3. מתרגלים למשחק, ומנסים להשיג כל יתרון אפשרי עם רמאויות קטנות שהולכות פה ושם
  4. מציגים את האנשים שמושכים בחוטים – וזה החלק הכי עלוב, כי בתור עשירים רודפי בצע ושליטי העולם, הם היו מאוד עלובים ולא היה להם שום תפקיד
  5. סוף המשחק

החלק הרביעי, של ה-VIP הוא מאוד חלש. אין להם שום תפקיד חוץ מלהראות שהם עשירים נהנתנים ואפילו את זה לא עושים טוב – הם יושבים כמו מסכנים באולם ספורט, גם אני יכולה להרשות לעצמי את זה. הם לא משפיעים על בניית המשחק ולא על מהלך המשחק. היה די מבאס לראות את כל הדמויות החדשות האלה, והאולם החדש של ה-VIP בשביל כלום ושום דבר.

בקומיקס Omniscient Reader’s Viewpoint, אין משחק, העולם כמו שאנחנו מכירים אותו נגמר לכולם, אז כולם “במשחק” והאנשים שתקועים ברכבת צריכים לעשות משימות ולהלחם במפלצות מים ולהשאר בחיים. אבל החיים שלהם הם משחק של מישהו אחר – של ה-VIP בעולם ההוא. וה-VIP למרות שהם לא דמויות נראות בסיפור עצמו, יכולה להיות להם השפעה גדולה על המשחק,אם יבחרו בזה – הם מהמרים על השחקנים, הם יכולים לתמוך בשחקנים (עם כסף, או ציוד או נקודות וכו’). הם לגמרי יכולים לשנות את מהלך המשחק.
השחקנים יודעים על קיומם של ה-VIP ורוצים להתחבב עליהם בשביל לזכות בתמיכתם.

מבחינת השחקנים, ה-VIP הם כוח עליון. בדיונון הם לא שווים כלום אבל מקבלים הרבה זמן מסך והצגה, ב-Omniscient Reader הם מאוד משמעותיים ומשפיעים, לא מקבלים זמן מסך כלל, אבל לפעמים אנחנו לומדים מידע מסויים על הגידלדות שהולכות שם, ומה חשוב לכל גילדה (לדוג’ מישהו שיתמוך רק בשחקנים טהורי לב וישרים, או מישהו שרוצה לראות תחמנות ויתמוך בשחקנים כאותיים). המשחק עצמו מאוד קשה – כי משחקים על החיים ויש סכנות חיצוניות (מפלצות) וסכנות משאר השחקנים. ה-VIP מוסיפים עיניין כי יש ישויות שלא ראינו אותן, ואנחנו לומדים, ביחד עם השחקנים, על ההשפעה שלהם והיכולות שלהם לשנות את מהלך המשחק.

אז בקיצור, בקומיקס עשו את זה טוב יותר ואני מקווה שבעונה הבאה יעתיקו מאיפה שצריך.


תגובתך
« »