רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
15  12 2007

איוולבוק

פייסבוק. אני לא מבינה איך ציבור כזה גדול הולך עם זה כ”כ רחוק.

רשתות חברתיות, או כתחום הרחב יותר של רשתות, זהו תחום חדש יחסית, ואפשר ליישם אותו בהמון תחומים. זה מתאר מבנה של רשתות – עם צמתים וקישורים, חישובים על פיזור הצמתים והקשרים ביניהם, זו צורת הסתכלות יחידה על הרבה תחומים שבעבר לא היה ביניהן שום דבר משותף. הניתוח והמסקנות מהמבנה אפשר ליישם בכל התחומים. חדשנות.

ועכשיו לפייסבוק ולמה הוא מפריע לי. אתחיל מדברים שאולי גם אחרים שמו אליהם לב. הממשק – הם המציאו ממשק, אנשים משתמשים בממשק הזה, מכניסים המון מידע, ומה יצא אח”כ? איך יוכלו לשאוב את המידע? להשתמש בו במקומות אחרים? הם לא. אבל אנשי פייסבוק כן.
דבר נוסף, יש אנשים שלא באמת רוצים שמעגל החברים שלהם יהיה נחלת הכלל. זה פוגע באנשים עם פיצול אישיות. החברה שאיתם הם מסתובבים במקום אחד לא באמת אמורים לדעת על החברה ממקום אחר, זה משנה סידרי עולם.

אבל זה כלום לעומת הבעיה העיקרית: יש עכשיו אנשים שיש להם את הרשת החברתית הגדולה בעולם. העולם ממופה. יש להם כלים לעשות הרבה דברים: חברות פרסום יכולות לבקש מאנשי מפתח (צמתים מרכזיים – כאלה שיש להם ממש הרבה חברים) להמליץ על המוצר שלהם. גילדת הרוצחים השכירים ידעו על מי אפשר להתאמן – אנשים בלי חברים בכלל, ויש עוד הרבה דוגמאות.

אבל אנשי פייסבוק לא חושבים בקטן, להם יש את המבנה המלא, הם יכולים להשתלט על העולם! ואולי הם כבר!
הם יודעים אילו פעולות אפשר לעשות באילו צמתים/קישורים בשביל להשתלט על העולם! בצורה שקטה או רועשת! הכל תלוי באסטרטגיה בה יבחרו!

עכשיו כשאתם יודעים מה המטרה שלהם, וזה לא לעזור לכם לנהל את ספר הטלפונים. תחשבו טוב פעם הבאה שאתם עשים לוגין לשם. ואולי תוסיפו כמה לינקים פיקטיביים, ותורידו כמה אחרים. 


3 תגובות ל “איוולבוק”

 1. I see you have found out about our little…conspiracy.
  I have an offer you cannot refuse, join us, or we shall be forced, yet delighted, to… silence you, for good.

  Beware the ides of March! and April, and May, and June, but not July, August should also be considered!

 2. למה להצטרף?
  אני מודה שהצטרפתי אחרי שהפציצו לי את המייל בהזמנות, אבל לא כתבתי את השם המלא \אמיתי שלי. כך אף אחד לא פשוט מוצא אותי בגוגל, אני לא מצטרפת לשום אפליקציה גוזלת זמן .
  אם את מחפשת עד משהו לכעוס עליהם:הם הורידו אלפי תמונות של נשים מיניקות באתר כיוון שזה לא צנוע להניק . זה צנוע כמובן לשים תמונה שלך בביקיני או בערום ,אבל להניק(גם כשלא רואים את החזה בתמונה) זו באמת סטייה שלא כדרך הטבע.

 3. […] למה שכתבתי על המטרות של פייסבוק, אני מספקת מדריך לניצול נכון של הרשת שלהם. התוכנית […]

תגובתך
« »