רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
29  05 2008

הרבה יותר טוב מ-LSD

בפסח השנה, הויקיפדיה העיברית חגגה 75 אלף ערכים, ואני כמובן שמחה בשמחתם – כי חצי מזמן הערנות שלי אני מבלה בשיטוט בויקי. אחד הערכים היותר מוצלחים שם הוא הערך על LSD, הערת ההתחלה כבר מבטיחה שהעמוד יהיה שמח במיוחד:

יש לשכתב ערך זה
הסיבה לכך: אינו מתייחס כלל לאיסור החוקי על השימוש בסם.

אבל לא צריך להשתדל במיוחד בשביל שהערך הזה כשלעצמו יהיה שמח – הרבה פסיכולוגים/פסיכיאטרים כתבו מספיק דברים על למה חוויות חוץ גופניות, שמגיעים אליהם באמצעות השימוש (הרפואי והמפוקח) ב-LSD זה טוב.

אני מציעה משהו הרבה יותר טוב, זול ואמין. ניתן יחסית בקלות לביצוע בכל בית, תוך שימוש בחומרים טבעיים בלבד – ללא כימיקלים וצבעי מאכל. וכמובן בעל היסטוריית שימוש ארוכה במיוחד – קידוח גולגלות!

קצת היסטוריה ומטרות:
המונח הלועזי הוא “טרפנציה”, אבל קידוח גולגלות נשמע כמו משהו הרבה יותר קל ונגיש לביצוע – שזה מה שאנחנו מחפשים.
העסק הזה הוא די עתיק – יש גולגלות צרפתיות בנות כ-8000 שנים עם כמה סימני קידוח. יש אנשים שיגידו שזו לא חוכמה, הם צרפתים, ידוע שיש להם חורים בראש – אז הם לא היחידים, יש עדויות לזה מעוד הרבה מקומות בעולם.
כנראה שזהו הניתוח הכי עתיק בעולם, בכל אופן זה הניתוח הכי עתיק שיש ממנו ראיות.
בתקופות שונות באזורים שונים, הוא היה עד כדי כך נפוץ שלרוב האוכלוסיה באותו מקום היו חורים בגולגולת.
אחד הדברים שהופכים את התהליך הזה למוצלח הוא ששיעור התמותה והזיהומים מהניתוחים האלה היה מאוד נמוך – לעומת כל ניתוח פשוט אחר בתקופה שקדמה לליסטר, בהם כל חיתוך היה הימור בחיי אדם.

המטרות של הקידוח הן גם רפואיות וגם רוחניות – בפן הרפואי זה היה תרופה למחלות נפש שונות וגם למחלות עם התקפים (אפילפסיה וכו’). כמובן שכמה תהליכים רפואיים כללו גירוש שדים (ואז ברור למה צריך לחורר את הראש – כדי שיהיה לשדים מאיפה לצאת).
ובצד היותר מעניין ושימושי, קידוח גולגלות מביא אנשים למצב גבוהה יותר של מודעות, מאפשר להם לתקשר עם רוחות – אבל בגלל שאנחנו לא מאמינים בעל טבעי – המונח המקצועי יהיה חוויה חוץ גופנית. זה היה מאוד פופולרי בקרב האינקה והמאיה. וקיימת ספרות פופולרית (שהתפרסמה בעיקר בגלל סרט חדש וכושל) טרילוגיית “חומריות האפלים” דנה בנושא – יש שם גולגלות בנות אלפי שנים במוזיאון, ויש שם שאמאנים שעברו קידוח. משהו אומר לי שלא רואים את זה בסרט.

לסיכום, זה זול, קל ונגיש. עמוד שימושי בנושא נמצא כאן, הוא מכיל רק איורים, אפשר למצוא ברחבי האינטרנט עמודים עם תמונות – יש קישור מויקי.
נסו ושתפו חוויות.


5 תגובות ל “הרבה יותר טוב מ-LSD”

 1. התנשאות מוגזמת קצת לא ?
  תנסי את LSD ואולי תביני דבר או שניים על חייך…

 2. תרפה קצת מה LSD.
  אולי כישורי הבנת הנקרא שלך יחזרו.

 3. א. אנונימי: למה התנשאות?
  באותה מידה גם קידוח גולגולת יכול לעזור לי, וגם ההשפעה תהיה לטווח זמן גדול יותר

 4. קידוח בגולגולת גם פותר בעיות של גאונות מתמטית וסקרנות רבה שמולידות התעסקות יתרה בתבניות מתמטיות בבורסה, מה שגורם לקונדוליסה רייס ולחרדים לרדוף אחריך בעודך מנסה לדאבג (באופן מילולי) את מחשב העל שלך…
  או כך לפחות טוען הסרט ‘פאי’. 🙂

 5. טוב סליחה ,
  (הייתי בסוף משמרת לילה,נקטתי בהגנה כאינסטינקט)
  חוזר בי,מתנצל שוב

תגובתך
« »