רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
25  10 2020

Solo Leveling

אמ;לק
לכו לקרוא את הקומיקס הכי יפה בעולם, שכל מה שהוא דורש זה לגלול (כמו פיד), כדי לראות גיבורים, מפלצות, קרבות בוסים, כוח, המון כוח, עוד כוחות ויכולות על טבעיות וגם קצת דברים קוריאניים חמודים

אולי זה בגלל הקורונה, או כי איבדתי לחלוטין את כל השיפוטיות והביקורתיות שהיו לי, או שפשוט כל מה שראיתי וקראתי השנה באמת ובתמים היה ממש טוב.
היו כמה דברים גרועים שלא המשכתי לראות, אבל כל מה שראיתי עד הסוף היה טוב, והיה הרבה ממנו, ולא רק שהיו טובים, היו מצויינים: Parasyte, Mo Dao Zu Shi, Mob 100, Banana Fish, God of High School והדבר החדש ברשימה הזו הוא הקומיקס הקוריאני Solo Leveling, או בשמו המתורגם הנוסף: Only I Level Up. ואפשר לקרוא אותו באינטרנטים בחינם!

הסיפור קורה בעולם המודרני שלנו, אבל יש פורטלים שנפתחים בכל מיני מקומות בעולם והפורטלים מובילים למבוכים עם מפלצות, בוסים ושלל, כדי לסגור את הפורטלים צריך להלחם ולנצח את הבוס. באותו הזמן בו הפורטלים התחילו להופיע בעולם, אנשים מסויימים כילו שיש להם כוחות מיוחדים. לא הרבה אנשים, ולא לכולם היו את אותם הכוחות או כוח ברמה שווה. האנשים עם הכוחות הם הציידים שנכנסים לפורטלים ונלחמים במפלצות כדי לסגור את הפורטלים, וגם לאסוף את השלל מהבוסים והחפצים הקסומים האחרים שנמצאים במבוכים. אם לא סוגרים את הפורטלים, אחרי כמה זמן המפלצות יכולות לצעת מהמבוך ולהגיע לעולם האמיתי.
ב-arc הראשון (בערך 10 הפרקים הראשונים) מציגים את הגיבור הראשי, והחבורה איתה הוא עובר בפורטל, אבל משהו משתבש ובמקום להיות פורטל עם מפלצות קלות, בשביל החבורה שמורכבת מציידים לא חזקים במיוחד, המבוך נפתח למבוך נוסף עם מפלצות אבן ענקיות ובוס רשע במיוחד. מה יקרה לגיבור?? מה יקרה לחבורה??
אז ברור שהגיבור שרד – אחרת הסיפור היה נגמר ב-10 פרקים, אבל רוב החבורה לא שרדה באירוע המכונן הזה.
מה יקרה הלאה? איך בידיוק הגיבור החלשלוש שרד? איך הוא יעשה level up? ומה בידיוק קרה במבוך הזה? למה שני מבוכים נפתחו באותו המקום? זו התחלה טובה שמיד נכנסת לאקשן, רק שלגיבור אין באמת סיכוי כאן. ולכן, חייבים להמשיך לקרוא.

הג’אנר העיקרי הוא אקשן, הגיבור צריך לעשות leveling up אז יש הרבה קרבות. חוץ מהגיבור, יש צוות גדול של דמויות משנה, והרבה מהם ממש טובים, ועלילה טובה גם בעולם האמיתי וגם במסלול של הגיבור.

זה לא הקומיקס הראשון שקראתי, אבל זה בוודאות הקומיקס הכי יפה. קומיקסים קוריאניים וסיניים הם צבעוניים לכל הארוך, לא רק הכריכות והעמוד הראשון. וגם בנויים בצורה שמותאמת לגלילה אנכית בטלפון – אין דפדפוף לצדדים ולא צריך להבין איך הכיווניות עובדת — מלמעלה למטה, פשוט. אז חוץ מזה שזה נראה יפיפה זה גם מאוד נוח.

לפני שהתחלתי לקרוא את solo leveling, רציתי למיין את הדברים שראיתי השנה לפי כמה טוב זה היה, ובגדול ניסיתי לרמות (“הכי טוב בקטגוריה א”) כי הכל היה טוב והיה קשה להחליט. עכשיו זה קל, התחרות יכולה להיות רק על המקום השני.

אדמיטיסטרטיביה

הקומיקס מבוסס על ספר אינטרנטי, הספר כבר גמור אבל הקומיקס עדין רץ.
העונה הראשונה של הקומיקס (עד פרק 110) נגמרה בתחילת השנה, והשניה התחילה לפני חודשיים ופרק חדש יוצא כל יום רביעי (אסור להכנס לרדיט ביום רביעי, כי אין לאנשים בושה ולא שמים תגים של ספויילרים). העונה הראשונה כיסתה קצת מעל שליש מהספר.
לספר הזה תהיה סדרת אנימה בוודאות גמורה, כי זה יותר טוב מ-God of Highschool, ול-GOH יש סדרת אנימה ממש טובה.

אני לא יכולה לחיות ככה משבוע לשבוע, ולכן אחכה שיצטברו פרקים לקריאה, וגם אשתדל מאוד לא להכנס לסברדטים מסויימים, ובינתיים אתחיל לקרוא אחד מבין:
unOrdinary
Tower of God – זה רץ כבר מעל 10 שנים, קצת מפחיד להתחיל עכשיו
God of Highschool — לקרוא את הקומיקס במקום לראות את האנימה. למרות שהאנימה בינתיים נראית טובה יותר
The Gamer – אמור להיות דומה, אבל אולי יותר כמו King’s Avatar, עדין רץ ומתפרסם כל שבוע.


התגובות סגורות.

« »