רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
04 2008

The Lost Boys

אחרי שהתלוננתי שאין סרטי ערפדים חדשים, ברחבי האינטרנט מסתובבים טריילרים לסרט ההמשך לסרט The Lost Boys.
בקצרה, זהו סרט ערפדים משנות ה-80, עם מכות, בדיחות וגם טיפים לחיים טובים יותר.
לדעתי הסרט מוצלח ומומלץ, וזה גם נראה שהם לא לוקחים את עצמם ברצינות מידי, ואם להם מותר – גם אני אצחק קצת.

משפחה חד הורית מגיעה לעיירה שהתעסוקה העיקרית שם, חוץ מערפדות ולהיות נעדרים, היא להיות פריקים ו/או בטלנים (נראה לי שאפשר לשחזר את כל העיניין בדיזינגוף סנטר).
החלק הראשון של הסרט נראה באופן כללי כמו Biker mice from mars, מציגים את הדמויות הראשיות – אופנוענים ובטלנים. לכל מי שפיקפק בעיניין כוחות העל של ג’ק באוור, אז הסרט הזה הוא בעצם prequel לסדרה 24, ממש צפיית חובה למעריצים שרופים, כי אפשר לראות בידיוק איזה כוחות הוא השיג
phear me!!1

עוד לא כתבתי את דעתי על סרטי שנות ה-80 (היא לא רעה, היא פשוט קיימת), אז הסרט מתאים לתבנית – הוא קצר ונגמר מהר, והרבה פחות אינטנסיבי מסרטים חדשים, אבל הוא גם טיפשי ומכיל הרבה קטעי “אני חושב שאני סרט אנימה, עם דמויות לא קשורות שעושות קטע מעבר”.
יש ערפדים – הכל מפחיד ורע, אבל איכשהו זה גם בסדר ונורמלי, ומי שאמור להציל את העיירה אלה שני אחים צפרדעונים מחנות הקומיקס, שלא באמת ראו ערפדים אי פעם לפני זה.
גיבורי היום

ואם אמרתי סרט שנות ה-80, אז אני חייבת לציין את האפקטים הזולים, שלא מפסיקים לרגע!
כשאתם רואים רוח קלה, סופת אבק או כל התפרצות ספונטנית של מזג אויר מוזר – זה הקטע של my spider sense is tingling (חוש העכביש שלי מדגדג), ואתם יודעים שהערפדים באים. אומנם הזהרה בדוקה, אבל הערך שלה יורד קצת כי ההתרעה מידית (ובכל זאת יעילה יותר ממערכת “צבע אדום”). ולכן, בפעם הבאה שאתם שומעים את דני רופ מזהיר על רוחות עזות או סופות, אנא הצטיידו בקצת מים קדושים ויתדות עץ, לכו דעו את מי תראו ברחוב.

והאפקטים הכי שווים הם כמובן השפרצות דם לכל כיוון, ובכלל כל איכסה נוזלית שנראית מגעיל ומצטלמת יפה, בשלב מסויים בסרט ממש יצאו מכל פרופורציה עם זה – זה היה לקראת הסוף, אז אני חושבת שפשוט נשאר להם הרבה והיה חבל לזרוק.
שפריצים של דם
“נשכתי מישהו בקרקפת, סתם כי אני יכול, ובמקרה הייתה מאחורי מזרקת דם”.

יש פה גם קצת עינייני רצינות:
כמו שאמרתי, להזהר מכל הוריקן או סופה קטנה – כי זו הערפדות שרודפת אחריכם.
גם עיניין ההזיות קיבל ביסוס בסרט הזה – לערפדים יש את היכולת ליצור הזיות לאנשים.
בשביל להפוך לערפד צריך לשתות דם ערפדים, לא באמת דרוש להנשך לפני זה. בשביל לסיים את תהליך ההפיכה – צריך לשתות דם אנושי.
וכשנמצאים במצב של חצי ערפד – והערפד הראשי מצליח לתקוע לעצמו שיפוד בלב, אז חוזרים לאנושיות. ואני לא מבינה את הנקודה הזו – זהו, הוא אמר שלום למין האנושי, הוא כבר חצי ערפד, מה זה לחזור לנורמליות? ממתי יש דרך חזרה?

יש גם משהו מאוד משמח בסרט הזה – שולחים אנשים לקרוא קומיקס בשביל להחכים – סוף סוף שולחים אנשים למקורות הנכונים בשביל לצבור ידע.
השתדלתי לא להרוס את הסוף (וגם לא את האמצע או ההתחלה), אז כדאי לראות, כי זה מצחיק. אם אתם סתם מחפשים מכות – אז תעברו לבאפי או משהו, היא הורגת יותר ערפדים ועושה את זה ביותר סטייל ועם פחות צרחות.

חוץ מזה, הכל טוב, והחלטתי לא להביא ציונים לסרטים שאני רואה – כי אני רואה רק איכות, אז דמיינו שבסוף כל ביקורת כתוב “ציון 10 – קלאסיקה לכל המשפחה”.


3 תגובות ל “The Lost Boys”

 1. יש שמועות שכותב\ת הבלוג משנה כל הזמן את שמות אלו שכותבים תגובות למאמרים בבלוג.

  למשל, מי זה בדיוק “הברון הירוק”? האם הוא קרוב של הרוזן הצהבהב?

 2. יופי, עכשיו כל מי שיחפש “סרטי איכות לכל המשפחה” יגיע לפה.
  תמיד טוב למצוא אתר מהימן לביקורות סרטים!

  והבחור מלמעלה… מה הסיפור שלך? התגובה לא קשורה. ובכל זאת, אם בעל בלוג משנה לך את השם, כנראה שבחרת שם בעייתי, תמצא כינוי נורמאלי.

 3. טענה: זה סרט לכל המשפחה
  הוכחה: אני אומרת שהוא כזה + זה סרט איכות

  מסקנה: זה סרט איכות לכל המשפחה

תגובתך
« »