רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
18  07 2009

ברונו, שרה סילברמן ובוראט כולם אותו דבר

ואני לא מתכוונת לזה ששרה סלברמן היא בעצם בוראט, בתחפושת ברונו, אחרי כמה טיפולי הורדת שיער. אבל סביר מאוד שזה נכון.

הדמויות הפועלות:

בוראט: כתב הטלויזיה הקזחית. לא מצחיק.
שרה סילברמן: יהודיה מסכנה וטובה. לא מצחיקה
ברונו: הומו גרמני. לא מצחיק

sarah-silverman-borat

הגורמים המציקים:

ראיתי כמה מערכונים של שרה סילברמן וכמה קטעים מבוראט, וכמובן פרסומות לברונו שמציפות את תחנות הרכבת כבר חודשיים.
אחרי שהצופה מקבל את ההלם הראשוני, שעובר אחרי 2 שניות ו-wtf אחד, כל מה שנשאר זה מישהו (שרה או ברונוראט) שמנסה לספר סיפור גועלי לעוברי אורח תמימים. וזה אמור להצחיק כי האנשים המסכנים לא מצפים שבתור לתשלום הארנונה בדואר יספרו להם על כמה קשה היה ללכת לביה”ס כל יום עם מברגה תקועה בתחת.
זה הוא סוג הבדיחות, והוא רע.

מסקנות ודרכי פעולה:

הסטנדרטים שלי מאוד מאוד נמוכים, ולכן כשאני אומרת שמשהו הוא לא טוב ולא מצחיק אז תסמכו עלי. אני ראיתי הרבה דברים – דרקולה 3000 וסרטים של Uwe Bull.

למי שבכל זאת מתעקש לראות את זה, עשו את הדבר הבא: שכנעו חבר, איתו אתם בקשר סביר שהתוכנית של שרה סילברמן ממש טובה. ושיתחיל לצפות בה באופן קבוע, ויספר לכם במשפט אחד מה היה בכל פרק.
אל תבחרו חבר שמאוד חשוב לכם – יש סיכוי סביר שהוא לא יסכים לדבר איתכם אחרי בקשה כזו.

היהודים האלה, לא מצחיקים ולא טובים בשום דבר אחר, חולירע.


11 תגובות ל “ברונו, שרה סילברמן ובוראט כולם אותו דבר”

 1. אני לא מסכים. שרה סילברמן אומנם לא מצחיקה. אבל סשה ברון כהן הוא עסק אחר לגמרי, והוא לא דומה לשרה בכלל.כבוראט, ברונו, עלי ג’י או מי שזה לא יהיה הוא עושה הרבה יותר מסתם להגעיל זרים ברחוב. הוא מעמיד זרים בסיטואציות שמראות את החברה האנושית בכיעורה – האנשים מתגלים כהומופובים, גזענים, טיפשים, והגרוע מכל – אדישים. הוא לא יהודה ברקן, שסתם היה מציק לאנשים. הוא יוצר ביקורת חברתית קשה לצפייה. שרה סילברמן סתם עושה סטנד-אפ סוג ב’. ההקבלה בין שניהם היא מעליבה.

 2. קודם כל, קצת כבוד ל Dr. Uwe Boll. אין בן אדם שיכול לעשות כל כך הרבה כסף מלקחת שמות של משחקי מחשב ולבסס עליהם סרטים מזוויעים (מרוב שהם גרועים), להצליח ללהק להם שחקנים רציניים, וללמוד מה”טעויות” (הדברים שכן היו טובים בסרטים קודמים).
  אם הוא רק היה חובר ל M Night Shyamalan כדי ליצור את הסרט הגרוע האוליטמטיבי זה יהיה מושלם!

  שנית, מי זו שרה סילברמן, מי בכלל מכיר אותה או אכפת לו ממנה?

 3. יניב: אם הומו יבוא לאנשים ויעצבן אותם, אז אנשים יתעצבנו. אם לא-הומו יבוא לאנשים ויעצבן אותם, אז אנשים יתעצבנו.
  מה המסקנה מזה? שאנשים הומופובים?
  שום ביקורת חברתית. אני לא צריכה שידגימו לי שאנשים מתעצבנים כשמציקים להם

  דומינוס: איך אתה לא מכיר אותה? היא יהודיה! חשבתי שאתם היהודים מכירים אחד את השני

 4. רובוט, את מתבלבלת בין יהודים חילונים לדתיים. אצל הדתיים יש את חוק הדתיים השלובים, אבל אצלנו החילונים-אתאיסטים לא כולם מכירים את כולם.

 5. סשה ברון כהן קשה לפיענוח.
  הוא משלב ביקורת חברתית עם הומור נמוך [ספויילרים לברונו בהמשך]
  כשהוא מנסה לשכנע דמות ציבורת לשכב איתו, זו אינה ביקורת חברתית. הוא עושה הרבה דברים מטופשים, פוגעים, מעליבים וכמובן – בלתי מכובדים שהמטרה העיקרית שלהם היא לזעזע. את האנשים שהוא נפגש איתם ואת הצופים.
  אבל כשהוא שואל מישהו אם הבן שלו רגיש לזרחן לבן, ומקבל תשובה שהוא אוהב את זה. או אם שמסכימה לעשות לילדה בת החמש שלה שאיבת שומן אם היא לא תוריד 10 קילו. יש פה ביקורת חברתית.
  אף על פי שהמינון של הביקורת לעומת של הבדיחות חסרות הטעם רחוק מלהיות משביע רצון, שניהם קיימים. ולהיות מזעזע, שזו לדעתי המטרה שלו יותר מאשר להיות מצחיק, הוא בהחלט מצליח.

 6. אתה אומר את מה שאמר יניב, שאמריקאים הם טיפשים, ואתה גם מביא דוגמא.

  בשנותיי בביה”ס, לפני המון זמן, היו מראים ג’יי לנו בערוץ 3 בבוקר, והקטעים שהכי אהבתי היו כשהם היו יוצאים לרחובות לשאול אמריקאים משהו טיפשי והתשובות שלהם היו מטומטמות לחלוטין.

  ניסו להגיד לאמריקאים כבר הרבה פעמים שהם טיפשים, זה לא פעל. מצד שני, כל מי שהוא לא אמריקאי יודע את זה כבר.

  מסקנה: הסרט הזה מיותר, אם ארצה דברים גועליים, אראה jackass. לפחות הם לא מתיימרים לשום דבר אחר.

 7. אני חושש ששניכים מבינים אותי לא נכון. אני לא טוען שהאמריקאים טיפשים יותר או פחות מכל חברה אחרת. אני לא חושב שזה נכון. למעשה, אם תקראו שוב את מה שכתבתי, תראו שלא התייחסתי לאמריקאים במילה. לגבי ג’יי ווקינג – גם אני נהנה לראות את האמירקאים נכשלים לענות על השאלות הפשוטות ביותר. אבר אני נחרד למחשבה שמישהו יעשה את זה בארץ ישראל. אם האמריקאים טיפשים, אנחנו לכל הפחות לא חכמים מהם בכלל.

  אולי יהיה לך יותר פשוט להבין את מה שכתבתי אם תצפי בסרט ברונו. אבל גם אם לא, אני אנסה להבהיר את עצמי.

  כשברונו ניגש למורה להגנה עצמית ושואל אותו כיצד להגן על עצמו מפני הומוסקסאולים, המורה מתייחס לבקשה כאל דבר ענייני ורציני. כשברונו שואל אותו כיצד ניתן לזהות הומו, והוא עונה לו שבדומה לטרוריסטים, אי אפשר לזהות הומוסקסואל ושכל אדם ברחוב יכול להיות הומו במסווה. לאחר מכן הוא מדריך אותו כיצד לנטרל הומו שתוקף אותו ברחוב. זה מציג אדם פלוני לחלוטין לא רק כהומופוב, אלא ככזה שלוקח את ההומופוביה כערך מובן מאליו. גם מציב מראה מול פניה הכעורים של החברה, וגם מצחיק.

  ברונו מראיין הורים לתינוקות שיצטלמו איתו למה שהם חושבים שהוא קמפיין פרסומי. הוא מבהיר להורים היטב שהתינוק שלהם יעמוד בסכנות לא שפויות, יפעילו מכונות כבדות, יסעו במהירות מופרזת כשהלם לא חגורים, או סתם יצטלמו כשהם על צלב. ההורים מסכימים להכל, ובלבד שהתינוק שלהם יופיע בפרסומת. גם מציב מראה מול פניה הכעורים של החברה, וגם מצחיק.

  ברונו מראה לקבוצת ביקורת של רשת טלוויזיה קליפ שמקדם סדרה חדשה שלו. אין לקליפ כעמט תוכן מלבד הזין של ברונו מתנופף לכל הכיוונים. לא מציב שום מראה. עדיין מצחיק.

  הוא לא סתם מציק לאנשים ברחוב. הוא עושה גם את זה, אבל גם הרבה הרבה יותר. ההשוואה לג’קאס שוב מדגימה שלא הבנת במה מדובר בסרט. אני ממליץ לך ללכת ולצפות בסרט, כדי להבין.

  בכלל, היה הגיוני יותר קודם לצפות בבוראט ובברונו ואז לכתוב את דעתך עליהם.

 8. זה שהם אמריקאים זה בגלל שהסרט אמריקאי, באותה מידה אפשר היה לעשות את זה בכל מדינה אחרת, התכנים היו עוברים התאמה, אבל הטמטום האנושי היה נשאר.

  הנקודה היא, שכשזה מרוח בין כ”כ הרבה זבל חסר טעם, זה כבר לא מסמך אנושי מזעזע, אלא סתם סרט חסר טעם.

  ראיתי ושמעתי יותר מידי קטעים משם, אני לא אשרוד לראות את הסרט.

 9. אולי זה רק אני, אבל קרוב לוודאי שזה את/ה רובוט.

  גם שרה סילברמן וגם ברון סשה כהן ואולי במיוחד אדון יו בול הם מבחינתי גאוני הדור.

  לפעמים נדמה לי שהם מסוגלים לקרוא את המחשבות שלי רק כדי להציג אותן בכל הדרן כדי שאצחקק כמו ילדה קטנה.

  לא אגזים אם אומר שחיי אינם היו חיים בלעדיהם.

  ושאלה לא קשורה, אני חייב להגיב בעברית?
  (לוקח לי נצח להתבטא באופן מספק, שלא כמו באנגלית,
  כמו זו של היהודים באמריקה אשר נותנים סיבה לקיומי באמצעותה).

 10. אין לי בעיה עם אנגלית, אבל אוהבת עיברית, ואני לא מתבטאת טוב באף אחת מהן. העיקר שלא אנלפאבטית.

  כשמספרים לי על מערכונים מהסדרות/סרטים זה נראה לי טוב ומצחיק, אבל לא צלחתי אף חלק שראיתי.

  הטענות העיקריות בעדם הן שהם מבטאים ביקורת, ולפעמים היא בוטה.
  הטענה שלי היא שהיא בוטה מידי מכדי שאני אוכל לראות אותה, ואני רואה הרבה זוועות בסרטים ובאינטרנט, אז אם זה יותר מידי בשבילי — אני לא חושבת שזה יגיע לאנשים שמאוד צריכים צראות את זה.

 11. אני רוצה להגיב קודם כל ליניב ולומר שיהודה ברקן עם המתיחות המפורסמות משנות השמונים עשה דברים נפלאים גם בקנה מידה עולמי וגם הראה את החברה הישראלית בכיעורה. אני מסכים עם זה שסשה ברון כהן ידע לגעת במקומות כל נידחים בהווייה החשוכה האנושית שלנו.

תגובתך
« »