רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
07 2022

ספרים 2022

היה חשש קטן שלא אצליח יותר לעולם לקרוא ספר מההתחלה עד הסוף, אבל זה התברר כלא נכון, למרות שזה הרבה יותר קשה ממה שזכרתי; לעשות משהו (שהוא לא גלילה אינסופית) במשך יותר מ-20 דקות דורש הרבה מאמץ, מעבר למאמץ של הפעולה עצמה.

זו רשימה של הספרים שקראתי או שמעתי השנה, זה נטול ספויילרים אבל עם תלונות.

 • Children of Time
 • The Fold
 • Project Hail Mary
 • Spin
 • Stories of Your Life and Others
 • Ready Player Two
 • Paradox Bound

Children of Time התחלתי לקרוא אותו שנה שעברה אבל אני חושבת שגמרתי בתחילת השנה, אז זה נכנס לרשימה הזו. אחרי שקראתי את A Case of Conscience חיפשתי עוד ספרי חייזרים ואבולוציה מואצת, וזה היה בראש הרשימה, אבל הוא חיכה לי כמה שנים עד שהתחלתי לקרוא. לקח הרבה זמן להכנס לזה, גם מבחינת איך שזה מסופר וגם זה שיש 2 ציוויליזציות לעקוב אחריהן ודברים משתנים מהר. סה”כ אני מאוד מרוצה, קיבלתי את מה שרציתי מבחינת ציוויליזציית חייזרים, וגם המחשוב שם 👌👌

The Fold זה הספר הראשון שאני קוראת של פיטר קליינס. ולקחתי אותו כי איכשהו זה נכנס בין כל הספרים האחרים שהיו לי כבר ברשימה עם שמות מאווד דומים. לא היה לי שום מידע לגבי הסופר או הספר או התוכן. וחוץ מ-Children of Time, בינתיים זה הספר האהוב עלי מבין כל מה שקראתי השנה. הוא קל לקריאה, הסיפור חמוד, דברים הולכים מאוד בסדר עד שהם נהיים מאוד לא בסדר.

Project Hail Mary התחלתי את Project Hail Mary מיד אחרי שגמרתי לקרוא את The Fold, אז זה כאילו שעברתי עם אותה הדמות מהרפתקאה אחת לבאה. זה ספר שמעביר את הזמן טוב, הוא חמוד לקריאה, מבדר, אבל עד כמה שנוקפים לזכות וייר את זה שהוא כותב מד”ב רציני בלי המצאות מופרכות מידי, אז כאן הבעיה שלי היא בעיקר עם הדמות הראשית, שהיתי צריכה להתעלם מהרבה “נו באמת, אין סיכוי” שאמרתי לעצמי בראש. זה עבר יותר טוב דווקא בגלל שקראתי את The Fold לפני זה, והדמויות הראשיות של שני הספרים קצת התאחדו אצלי, אז זה דווקא שיפור את סבירות הסיפור בשבילי.

Spin איזה שיעמום הספר הזה. בעולם שלהם, בלילה בהיר אחד נעלמו כל הכוכבים שבשמיים וגם השמש והירח — הכל. אז יש המון מה לחקור, אבל הסיפור מסופר מנקודת מבטו של אחד הגיבורים שרוב הזמן מדבר על אהבתו הנכזבת לאחות של חבר שלו. למי איכפת, יאללה יאללה, ספר מה קרה לכוכבים כבר!
לא נהנתי, היה די מבאס, הזכיר לי את איך שקראתי את Game of Thrones, כשניסיתי לקפוץ לחלקים הטובים מבין כל הטקסט הארוך הזה

Stories of Your Life and Others אספות סיפורית קצרים. זנחתי אחרי הסיפור השני. שני הראשונים היו מבאסים במיוחד. ואחרי הספר הקודם שקראתי לא היתה לי סבלנות להתבאס ולהשתעמם רק כי הוא קיבל ציון גבוה בביקורות באינטרנט

Ready Player Two זה הספר הכי גרוע שקראתי השנה, ובכלל בכמה שנים האחרונות. אין דבר אחד טוב בספר הזה. הוא התחיל עם הגיבור מתבכיין על מר גורלו ומנצל את כוחות ה-su שלו, ואח”כ תזכורות והסברים על “כך פועל מין ב-vr” כאילו שהמישים בני 15 שלא יודעים מה זה אינטנרט יקראו את הספר הזה. ואז שוב מגיעים לניצול הכוח כמנהלי המערכת וסיכון המשתמשים ללא ידיעתם. פרטיות, ולפחות איזשהו code of conduct – זה רחוק מהספר הזה והלאה. בתור תחליף לעלילה יש הקראה של בסיס הנתונים של imdb, עם שמות סרטים, שחקנים ומידע איזוטרי לא מעניין. אבל כל האמצע של הספר הוא לא גרוע כמו הסוף, אני לא מכירה שום ספר או סדרה אחרים בהם הסוף כ”כ מנוגד לכל מה שקרה בעלילה (אם אפשר לקרוא לזה כך). לא באמת היו עורכים, אז אף אחד לא קרא את מה שהלך שם, וזו התוצאה.

Paradox Bound הספר השני שאני קוראת של פיטר קליינס, והוא נחמד אבל לא טוב כמו The Fold. אני מאוד אוהבת את ה-premise של הספר, מה שאני לא אוהבת זה שהגיבור יודע יותר טוב מאחרים איך לפתור את הבעיה המרכזית של הסיפור למרות שלא נראה שיש לו יותר ידע או תכונות אחרות שגורמים לו להיות יותר טוב בפיתרון הבעיה. זו המקבילה של להפוך לפרופסור לפילוסופיה תוך שבוע ולהתעמת עם ולנצח מדענים שעבדנו שנים. זה לא הגיוני. אבל כל השאר טוב והסיפור חמוד

רשימת קריאה

תוכניות הקריאה הבאות שלי

 • Piranesi
 • This is how You Lose the Time War
 • 3 Body Problem #3
 • Daniel Suarez
 • Babel 17

התגובות סגורות.

« »