רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
02 2009

תעמולת בחירות נלוזה.

כל מנדט שווה לסה”כ הקולות הכשרים חלקי מאה ועשרים.
מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה קולותיה פסולים ולכן הצבעה לה לא מגדילה את סך הקולות הדרוש למנדט.
מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה גם לא יכולה להעביר את הקולות שהיא קיבלה במסגרת הסכם עודפים ולכן ההצבעה למפלגה שבוודאות לא תעבור את אחוז החסימה שקולה להצבעה בפתק לבן.

הצבעה למפלגת ימין שמתנגדת לחלוקת הארץ היא הצבעה בעד השארת הפלסטינים בתחומי המדינה ובהכרח מתן זכויות אזרח לפסלטינים אלו בשלב כלשהו. כל אפרטהייד מסתיים בשלב מסוים ואף בן אדם ריאלי לא יניח שטרנספר הינו פתרון אפשרי.
מתן זכויות אזרח לפלסטינים הוא בדיוק מה שמוביל למדינת כל אזרחיה וזהו המצע של כל המפלגות הערביות. כל מי ששוקל להצביע למפלגה כתומה יכול לקצר את התהליך ולהצביע למלפגות הערביות כבר עכשיו.

הצבעה לליברמן היא הצבעה בעד מישהו שכל מערכת בחירות בוחר את המצע הכי פופוליסטי ואח”כ במהלך הקדנציה לא עושה שום דבר. כזכור, בבחירות הקודמות ליברמן רץ על הטיקט של לחימה בפשיעה. מה שהוביל למהלך ההגיוני של מינויו לשר לעיניינים אסטרטגיים וטיפול בבעיה האיראנית (?!). אם מישהו מסוגל לזכור את הפעילויות אותן הוא ביצע בתחום זה, או בתחומים אחרים, או בכלל הצעות חוק שהוא, או מישהו ממפלגתו, הציעו, אשמח אם ירענן את זכרוני. בנוסף, קצת קשה להיות שר במשרה מלאה כאשר מחצית מכל שנה אתה מתעסק בעיניינים הכלכליים הפרטיים שלך בבלורוסיה. בנוגע למצע עצמו. לא כל כך הבנתי אותו. כן הבנתי שהוא בעד חלוקת הארץ, כולל מזרח ירושלים. אבל הוא מוסיף את עיניין חילופי השטחים. מיותר לציין שבשביל להחליף עם מישהו משהו אתה צריך שהצד השני יהיה מעוניין בחילוף. משזה לא קורה (ולא יקרה) סביר להניח שליברמן מעוניין לצאת מכל השטחים ועוד שטחים בתוך הקו ירוק. מצע מעניין עבור מי שמציב את עצמו בצד הימני של המפה. אני משוכנע שהוא מבין ערבית מכיוון שזה, אכן, מה שהערבים רוצים.

מי שמצביע למפלגה חרדית שיבושם לו.

להצביע למפלגת העבודה זה כמו להצביע עבור ביבי לראשות הממשלה. ברק לא יהיה ראש ממשלה והוא השותף הכי טבעי לליכוד בבחירות הבאות. אפילו יותר מש”ס וליברמן. מכיוון שישנו סיכוי סביר שחלקים מהמפלגה יתפרקו מהממשלה תוך כדי כהונתה אזי הצבעה לעבודה תהיה הצבעה גם לקואליציה וגם לאופוזיציה. נחמד.

מי שרוצה בביבי כראש ממשלה שיבושם לו פעם שניה ויצביע ליכוד.

להצביע לקדימה זה רעיון לא רע כי לכל הפחות ציפי לבני לא הספיקה להכשל עדיין. מצד שני היא לא ממש השאירה חותם בשום תפקיד שהיא בצעה וגם לא נשארה באף אחד מהתפקידים יותר מידי זמן. בבחירה בין כשלון מוכח לבלתי ידוע אני נוטה לטובת הבלתי ידוע. לפחות יש סיכוי להיות מופתע לטובה.

קדימה, הליכוד והעבודה סובלות מאותה בעיה של חברי כנסת מאובנים, רקובים ומושחתים ב מעלה ובמורד הרשימה. אנשים שמקצועם וכשרונם היחיד הוא פוליטיקה וגם כשרון זה מוטל בספק.

מבין שאר המפלגות ההרכב האנושי הכי ראוי לטעמי נמצא במרצ.
יאללה לאופוזיציה.

 

מ.


6 תגובות ל “תעמולת בחירות נלוזה.”

 1. לא אני כתבתי את זה.
  אבל זה נחמד

  ואם זה גורם לי להשמע בעד מרצ – אז אני לא.
  איכשהו מרצ זו תמיד התשובה של השמאלני ההגיוני לכל דבר.
  הם היו נגד הלחימה בדרום. מה הם רוצים לעשות? לצאת החוצה ולאסוף טילים לסל, כמו פיטריות?

 2. מרצ הייתה “נגד” הלחימה בדרום?!
  כנראה שזכרוני, וזכרון כל מי שאני מכיר כמעט, צריך Reboot קטן. כי לפי מה שאני זוכר, מרצ ישבו ושתקו במהלך כל הלחימה. חוץ מהפגנה זעומה של שלום-עכשיו, לא הייתה אופוזיציה אמיתית למבצע בקרב האוכלוסיה היהודית בישראל.

  ואני לתומי חשבתי שהתשובה ההגיונית לכל דבר היא Visitor 🙂

 3. ממש השבוע מישהי אמרה לי שהיא מצביעה ליברמן, בגלל ש”הוא מעז לומר לערבים את האמת!”

  אז אמרתי לה שבשביל לדבר, לא צריך להיות חבר כנסת. אם היא כל כך אוהבת לשמוע אותו, אז שתשכנע אותו להיות עיתונאי או לפרסם ספר.

  עזר? ברור שלא.

  אנשים לא רוצים מחוקקים ושרים. אנשים רוצים הרגשה טובה.

  וזה פשוט עצוב.

  דותן

 4. אני גם רוצה שלמחוקקים ולשרים יהיה קשר כלשהו לתחום בו הם עוסקים:
  ששר הבריאות יבוא מהתחום, או לפחות ישתמש במערכת הבריאות הממלכתית שהוא אחראי עליה ולא ילך לרופאים פרטיים (כי הוא יכול להרשות לעצמו)
  ששר התחבורה ישתמש בתחבורה הציבורית.
  שהשר לפיתוח הנגב והגליל יבקר שם אולי, ינסה לגור באיזה חור בדרום (נראה מישהו עושה את זה)
  וכו’

 5. מילא להשתמש בתחבורה ציבורית ולא ללכת לרופאים פרטיים, אבל לגור במקומות כמו מצפה-רמון, ירוחם וכדומה, זה כבר יותר מדי! 🙂

 6. רק לידיעתך, התושבים שגרים במצפה ובירוחם ובשאר החורים האלה – גרים שם טוב מאוד!
  ונהנים מחוסר פקקים וזיהום אוויר (כי אין כסף למכונית).
  מבלים יותר שעות עם הילדים שלהם (כי אין עבודה)

  המון כיף.

  הא כן, ולילדים יש המון מרכזי מחשבים ומדעים ללכת לפרק שם מחשבים בחופש הגדול.

תגובתך
« »