רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
29  08 2021

Darwin’s Game

התכנסתי כאן היום בשביל לכתוב על עוד סדרת אנימה בסוגה האהובה על כולנו של משחקים וירטואליים ומי שמת במשחק מת באמת.

אמ;לק
זו סדרה חמודה, המשחק הגיוני, חוץ מזה שהגיבור הראשי הוא n00b אבל גם השחקן הכי טוב (רמת קיריטו גבוהה). הסדרה די קלילה; זו ההקדמה לעונות הבאות שיהיו , החלק העיקרי של המשחק (כך אני מקווה, לפי המנגה).
זו סדרה טובה להעביר את הזמן. ראיתי את כל העונה הראשונה (11 פרקים) תוך פחות משבוע. זה קליל כי לא הרבה קורה, אז מצד אחד זה קצת צפוי וברור מי הולך לנצח ואיך, אבל זה כ”כ נחמד לראות משהו בג’אנר שהוא לא Mirai Nikki הגועלי במיוחד.

Darwin’s Game הוא משחק טלפון שמשעבד אותך מהרגע שמתחילים לשחק, אבל בניגוד לדואולינגו, המשחק מתרחש בעולם האמיתי והטלפון הוא רק מכשיר הסטטוס ולהפסל במשחק אומר למות. השלב הבסיסי הוא כשהמשחק בוחר 2 שחקנים לדו קרב שלרוב מסתיים כשאחד המתמודדים מת. שחקנים יכולים גם להתחיל מיני-משחקונים משלהם, כשהם נמצאים בקרבה פיזית אחד לשני – וגם אז, צריך לנסות לא למות. עם הזמן, כשהצופים לומדים את עיקרי המשחק, יש משחקים מתוכחמים יותר, ולומדים שיש גילדות שחקנים שמשחקים ביחד נגר האחרים וכו’.
אז מה ההבדל בין זה לבין ללכת מכות ככה סתם בשכונה? אז ככה, כששחקן נכנס למשחק הוא מקבל כוח (על) ייחודי, שנקרא במשחק Sigil. הכוחות מאוד שונים זה מזה, חלקם נראים בבירור יותר שווים וחזקים מאחרים, וגם משתנים בהתאם למיומנות הנדרשת בשביל להפעיל אותם. בעולם הזה, מי שמת במשחק פשוט נעלם מהעולם, ואיכשהו הרשויות מעלימות עין מכל מה שקורה, אז או שהמשחק הוא בעצם מציאות מדומה כלשהי או שמנהלי המשחק נמצאים גבוה בעמדת הכוח.

הגיבור, קנמה סודו, נכנס למשחק בלי לדעת מה זה, מה עושים שם ואיך משחקים. בהתחלה הוא כל הזמן בוכה שהוא לא מבין מה קורה — הגיוני, כי הוא נכנס לזה בלי לדעת מה זה, אבל אז גם הוא יודע בידיוק מה לעשות, ומנצח שחקנים ותיקים כאילו כלום — מה זה כוח הקיריטו הזה? אנחנו שוב ב-Sword Art Online?? עוד סממן של Sword Art Online הוא שהבחורה הראשית פוגשת אותו ומיד מתאהבת בו באופן לא הגיוני. למה לה? היא ממש טובה והוא סתם צעיר חדש.

אם אסכם את הדברים הרעים, אז מסממני קיריטו מ-Sword Art Online כי הגיבור הראשי תמיד מנצח ותמיד יודע הכי טוב. אבל לפחות לא כל הבנות מיד מתאהבות בו, רק הבחורה הראשית. מ-Mirai Nikki, הגיבור הראשי בוכה כל הזמן שהוא לא מבין מה קורה סביבו – זה הגיוני בהתחלה אבל קצת נמאס אחרי כמה זמן. כן, מה לעשות, הטלויזיה הרגילה אותי שהגיבורים מגיעים למציאות חדשה ומסתגלים אליה כהרף עין ומיד יודעים מה טוב ומה רע ואיך פועל העולם, אז זה קצת מוזר כשזה לא ככה. הבחורה הראשית מתאהבת בו מיד, לא ברור למה, אבל באופן די חולני.
זו סדרה מ-2020, אז האנימציה די מודרנית ויפה אבל יש הרבה קטעים בהם רואים שחסכו קצת – מפשטים את הפרצופים של הדמויות, ומוותרים על הרקעים.

אבל לא הכל אפל! כי יש משחקים להלחם וכוחות לגלות! זו סדרה קצרה ומהירה, סה”כ 11 פרקים. העלילה לא מסובכת ולא קורה המון, בעיקר למי שבקיא בהילכות משחקי השרדות באנימה/מנגה. אבל תמיד כיף לראות כוחות חדשים ואיך השחקנים משתמשים בהם. לגלות מה צופן המשחק מעבר לקרבות 1 על 1, וכד’.

התבדרתי מאוד והיה שווה את הזמן


תגובתך
« »