רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
03 2021

סדרות חדשות, 2021-03

חודש חדש עם סדרות חדשות!

Jujutsu Kaisen

ראיתי את 3 הפרקים הראשונים. זה היה אצלי ברשימה כבר כמה זמן, עם המלצה מחבר שהמליץ לי בעבר על Parasyte, וגם ראיתי את זה בהמלצות של Chainsaw Man.
הסיפור הוא על תלמידים בבית ספר ללחימה בכוחות האופל (evil spirits וכאלה) שצריכים להלחם בשדים וקללות. התלמידים נחמדים, המדריכים מבדרים, וכולם מאוד חזקים.
אחרי 3 פרקים – זה נראה איפשהו באמצע בין מוב לאיש המסור. ז”א זה לא חמוד וטוב (מבחינת alignment) כמו מוב, כבר בהתחלה מסבירים לדמות הראשית שלא רק שהוא יצטרך להרוג רוחות, הוא לא יוכל להציל את כולם, והרבה אנשים סביבו ימותו עד שבסוף גם הוא ימות. מצד שני, זה לא hard core כמו איש המסור, העולם לא מקולקל אלא עולם נורמלי לחלוטין, והדמויות מתחילות כתלמידים נורמליים וחמודים.

זה נחמד ומבדר, אבל בינתיים די סטנדרטי. משהו די גדול צריך לקרות כדי שזה יהיה טוב כמו מוב ואיש המסור. אמשיך לראות.
העלילה הראשית היא הלחימה ברוחות האופל. התעלומה הראשית בהתחלה היא מאיפה לדמות הראשית, יוג’י איטדורי, יש כוחות.

Erased

התחלתי וגמרתי את Erased בסופ”ש אחד. זה היה התיכנון כשהתחלתי לראות אותו; לראות את כל הפרקים ברצף (עם הפסקת שינה), במהירות x1.5.
Erased זו סדרה של 12 פרקים, על סאטורו פוג’ינומה, מאייר לא מצליח במיוחד עם הכוח לחזור אחורה בזמן כשאירועים מסויימים קורים. הוא לא שולט מתי הוא חזור אחורה בזמן או לאיזו תקופה, אבל הוא יודע שזה תמיד קורה בגלל תאונה או אירוע מאיים חיים שלו או מישהו קרוב אליו.

זו דרמת חקירה עם קטעים בהווה וקטעים בעבר, על הדמות הראשית, המשפחה והחברים הקרובים שלו מהילדות.
זו לא סדרת כוחות-על, כי למרות שלחזור אחורה בזמן כדי למנוע אסונות זה כוח די טוב, הגיבור לא שולט בזה. זו גם לא סדרה על-טבעית, כי איכשהו החזרה אחורה בזמן היא בשביל לספר את האירועים מחדש וזה הדרייבר לעלילה, אבל בגלל שזה לא משהו שהגיבור שולט בו — לא מתי הוא חוזר אחורה בזמן ולא כמה רחוק — זה כשלעצמו לא האלמנט המרכזי בסיפור.

היתה פה 100% התאמה לציפיות – רציתי לראות משהו פופולרי, ז”א שבוודאות עשוי טוב ועם קצב סביר (בלי בעיות של העונה הראשונה של Attach on Titan), וסיפור שיהיה מספיק מעניין כדי לראות את כולו ברצף בלי להתעייף או להתשעמם. אז מהבחינה הזו זו אחלה סדרת סופ”ש. אבל לא נהנתי כמו שנהנתי מ-Toradora, שהיה יותר רומנטיקות (שבד”כ אני לא אוהבת) אבל גם באופן כללי יותר קליל ומבדר, Erased כלל לא קליל ומבדר.

הטוב: זו סדרה שעשויה לעילא ולעילא, האנימציה מאוד יפה, הקצב טוב, הקטעים בהם יש מתח מרגישים כמו קטעים של מתח, הכל מושלם.
הרע: הפרק האחרון, בו סוגרים את כל הקצוות ופותרים את התעלומה הוא מהיר מידי, יש שם כמה קטעים שצריך להאמין שקרו/שהגיבור הכין תוך הרבה זמן וכו’. אחת הדמויות שבהתחלה נראית כמו דמות חשובה, אח”כ קשה להבין למה היא חשובה – שזה נראה קצת מוזר יחסית לכל שאר הדמויות בסדרה שהיה לכולן תפקיד מאוד ברור.

אבל הסיפור לא בשבילי, אז 62 במדד העגבניות.

Dorohedoro

לא באמת פרקים חדשים, כי התחלנו לראות את זה מזמן ורק עכשיו אנחנו יכולים להמשיך.
אני כ”כ רוצה שיהיו פרקים חדשים ועוד סדרות שלמות באותו עולם. זו סדרה מצויינת: יש שם את רמת האלימות הנכונה, רמת הקסם הנכונה, תעלומות ומסתורין, קומדיה, דמויות מוזרות – הכל.


תגובתך
« »