רובוטים.אורג

רובוטים אינפורמצ בע"מ
16  08 2008

ערפדים אוריינטליים II

המשך סיפורי הערפדים שלי.
והיום מר ערפד, אחד הערפדים היותר פופולריים של זמנו, וגם של זמננו – יש לי הוכחות.
הסרט נודע גם בשם הערפדים המקפצים (hopping vampire), לא יודעת מאיפה הם קיבלו כאלה רעיונות, על ערפדים מקפצים – אבל זה פעל ממש טוב.
Hopping vampires at ease

כמו שאמרתי, הסרט הזה כ”כ משובח ונכנס לקלסיקות של כל הזמנים, כך שבפרק אחד של Ghost in the Shell רואים שם כמה אנשים צופים במר. ערפד*, וכמו שאפשר לראות גם מהתמונות כאן, אי אפשר באמת להתבלבל בינו לבין ערפדים אחרים.

נראה לי שזה אחד הסרטים הכי טובים שראיתי בז’אנר הזה (רק שעוד לא החלטתי לאן לסווג אותו – לקומדיה או אימה), ויש גם הרבה סיכוי שהוא לא היה כזה זול – הכל עשוי ממש טוב, וקטעי הקרבות מתואמים ומסודרים ויש מוזיקה מצחיקה בקצב המתאים – הושקעה שם הרבה עבודה!

התחלתי לראות את הסרט וראיתי שאין לי תרגום טוב, והסרט נראה נחמד, ואמרתי לעצמי בטח אמצע תרגום תוך 2-3 דקות, אז לא באמת צריך לעצור. וזה לקח לי יותר מכמה דקות, ולא באמת מצאתי תרגום, אבל כבר היתי בהרבה סרט, והיתי עסוקה בלצחוק, והיה בסינית – אז לא נורא, ללמוד שפות זה חשוב.

mr vampire wild west
זה סרט סיני, וצולם באזור המערב הפרוע של סין. הרבה היסטוריונים ומשרטטי מפות חלוקים בדיעותיהם בנוגע לאזור הזה, אבל הסרט מראה בבירור את כל המאפיינים הנדרשים – כרכרות, מסבאות ודלתות מסתובבות מצחיקות.

הערפדים הכחולים החמודים הם לא הדמויות היחידות בסרט (אני בטוחה שאם הם היו מתאמצים, היו יכולים לעשות כמו בסוף כל פרק של Ghost in the Shell – היו קטעים של כמה דקות עם טצ’יקומות. הרי גם הערפדים כחולים וחמודים! זה אמור היה לפעול בידיוק באותו האופן!). אז, האנשים החשובים האחרים הם הכומר ו-2 השוליות שלו.
צוות לחימת ערפדים
לכל אחד קרו מאורעות לא משמחים מידי – אחד מהם ננשך ע”י ערפד וכמעט התחיל לקפץ גם, השני רדוף ע”י רוח רפאים ויש לו בעיות ראיה חמורות, ולכומר – יש בעיה שלא נפתרה עד עצם היום הזה – הוא חד גבה!

הוודו שיש פה מספיק לממש המון טקסי רמאות. גם בלי ערפדים הסרט הזה ממש מבדר ומלא כל טוב: יש פה רוחות רפאים, דיו חשמלית, חפירת קברים מתכוני אורז ותרנגולות, כל המוסיף – הרי זה משובח!
אחד המתכונים פה, שאני מקווה שרשמתי נכון: מתכון ליצירת מחסום כוח רב מימדי אנטי אנטרופי.
המצרכים הדרושים: תרנגולת אחת, אורז, נייר אדום, דיו שחור.
אופן ההכנה: לערבב הכל, לקוות לטוב.
בהיפריון לא הגיעו לכזו רמה של טכנולוגיה!
מחסום כוח רב מימדי אנטי אנטרופי ערפדים

בעינייני ערפדות, הכל תמיד מתחלק ל-2 שלבים. הראשון הוא פשוט – לא להנשך. דרך קלה להשמר מפני ערפדות היא לחתוך תמיד את הציפורניים. אם במקרה הן מתחילות להיות ארוכות וכחולות – זה סימן שמתתם והפכתם לערפד. וזה סימן לחברים שלכם לעבור לשלב השני.
גם פצירה היא כלי חשוב
המחסום האלקטרומגנטי אנטי-סטטי שנרקח לפני זה, לא יחזיק לנצח, וכדאי להצטייד מראש בכל הציוד הדרוש, ובמקרה של ערפדים סיניים זה יכלול כמה כלי מלאכה – נייר בצבעים שונים, דיו וכמה חוטים. ממש כמו שהיה לי בגן – אולי הייתי ציידת ערפדים כשהיתי קטנה (והציפורניים שלי תמיד היו קצרות).
ומשהו חשוב לסיום – אולי מההרגל הרע של כל מיני סרטים הוליוודיים זולים תתפתו לנופף בצלבים – אך זכרו: אלה ערפדים סיניים, צלבים לא פועלים עליהם! רק אורז דביק מהזן המשובח (וקצת קשה עכשיו, כי האורז יקר, איזה מזל שתקציב הביטחון יותר גבוה מתקציב הרווחה).

רוחות הרפאים בסרט מאוד ממשיות – יותר מידי ממשיות לטובתן – כשרק פוגשים אותה, היא עולה על אופניים, לא מסתכלת ודופקת את הראש בעץ. זה נקרא בידור זול, אבל יעיל.
בקרב נגד רוח הרפאים, לכומר יש פיגיון אור ירח ועלים להוספת מימדים לראיה (כמו שדג בבל הוא להוספת שפות להבנה), ולרוח יש לא הרבה – אבל היא יצירתית מספיק להפיק מזה את המירב. הקרב הוא הטלת פיגיון נגד הטלת ראש ברזל, והיא רוח עתיקה מאוד, ובטח לא הסתרקה הרבה שנים, מי יודע מה גדל לה שם.
רוח הרפאים של מר ערפד

יש מצפנים מיוחדים למציאת הכיוון של רוחות (מעניין אם גם התרנגולים האלה על גגות בתים פועלים באותו האופן), ויש הרבה כלים באופן כללי. בכלל זה נראה שכל הנושא הזה נחקר הרבה זמן והוא מאוד פועל ומאוד מדוייק. אני צריכה להתחיל להאמין ברוחות.

מיון אורז למרחקים קצרים
היא ממיינת אורז – אני בטוחה שראיתי אנשים עושים את אותו הדבר בידיוק בחדר האוכל הצבאי. מעניין אם הבסיס הותקף ע”י ערפדים באותה תקופה.

הדברים החדשים שלמדתי מהסרט:

  • לערפדים יש ראש מתכת – משמיע אותו צליל כשמכים עליו
  • שיטות חדשות לשתייה קפה
  • הרבה מתכונים שכוללים בעיקר עוף, אורז, דיו נחשים ודם – בטח לא כשר, חבל

הסרט הזה הוא הראשון בסדרה, יש אחריו עוד כמה. אחרי שנגמרו להם המספרים בשביל “מר ערפד” הם התחילו ספירה חדשה עם “מר ערפד החדש”, זה לא כזה מוצלח.
ומצאתי את הטריילר הזה באינטרנט, זה אומנם נראה מעניין, אך אין לזה שום קשר לסרט שראיתי.

חובה לצפיה – ראיתי אותו עכשיו שוב, וידעתי שהוא מצחיק, ובכל זאת צחקתי ממש עד דמעות בכמה חלקים.
רצוי מאוד לא לראות את הסרט הזה בחושך – לא כי הוא מפחיד מידי, הוא כן, אבל יותר סביר להניח שהשכנים שלכם כבר יישנו, ואתם תעירו אותם אם תצחקו חזק מידי – וזה יקרה!

—–
* – אני אוסיף סקרין-שוט בהמשך – זה כ”כ חמוד ^_^


תגובתך
« »